سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 July , 2024

خسارت ۵۰ میلیارد تومانی «کرونا» به مراکز فرهنگی خوزستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا ۵۰ میلیارد و ۷۸۶ میلیون تومان به مراکز فرهنگی و هنری بخش خصوصی و دولتی، رسانه‌های دیجیتال و مکتوب خسارت‌ وارد شد.

محمد جوروند، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان پیش از ظهر امروز  اظهار کرد: به دنبال  شیوع ویروس کرونا ۵۰  میلیارد و ۷۸۶ میلیون تومان به مراکز فرهنگی و هنری بخش خصوصی و دولتی، همچنین رسانه‌های دیجیتال و مکتوب خسارت‌ وارد شد.

وی با بیان اینکه بیمه ‌شدگان کارگاه‌های فرهنگی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند، گفت: بیمه شدگان صنف‌ها،کارگاه‌های فرهنگی و هنری که به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل شده‌اند، مشمول بیمه بیکاری می‌شوند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: شاغلان موسسات فرهنگی هنری، چاپخانه‌ها، کانون‌های آگهی و تبلیغات، آموزشگاه‌های هنری و سایر صنوف فرهنگی و هنری که تنها به علت شیوع بیماری کرونا از کار بیکار شده‌اند و کمتر از یک‌سال سابقه بیمه در سال ۹۸ دارند، می‌توانند از بیمه بیکاری بهره‌مند شوند.

جوروند افزود: در راستای ماده ۲ و بند ب ماده ۶ قانون بیمه بیکاری شاغلان کارگاه‌ها و صنف‌های فرهنگی هنری مشمول، باید ابتدا در سایت وزارت کار به آدرس https://bimebikari.mcls.gov.ir  ثبت نام اولیه را انجام دهند.

وی عنوان کرد: طبق قانون سازمان تامین اجتماعی، بیمه شدگان بیکار که دارای کد کارگاهی هستند مشمول دریافت حق بیمه بیکاری نیز هستند و افرادی که به صورت خویش فرما خود را بیمه کرده‌اند (مثل بیمه شدگان صندوق هنر) مشمول این قانون نیستند.

جوروند گفت: افرادی که در سامانه نام برده ثبت نام می‌کنند گزینه حوادث غیرمترقبه را برای علت بیکاری خود انتخاب کنند.

انتهای پیام/ر

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار