سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 July , 2024

کاهش قیمت خرما در رمضان امسال/نظارت بر بازار اقلام اساسی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: با توجه به تمهیدات صورت‌گرفته و با ذخیره‌سازی نزدیک به ۸ هزار تن خرما در سطح استان، هم‌اکنون قیمت این کالا کاهش پیدا کرده است.

امیرحسین نظری اظهار کرد: هر ساله با توجه به ایام پایانی سال معمولا نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا برگزار می‌شد ولی متاسفانه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برپایی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در استان لغو شد اما تلاش کردیم تا بحث ذخیره‌سازی کالای اساسی را در اولویت اقدامات قرار دهیم زیرا این کالاها نقش مهمی در معیشت و سفره مردم دارند.

وی با اشاره به تامین برنج موردنیاز استان افزود: هم اکنون ۳۵۰۰ تن برنج وارد استان و ذخیره‌سازی شده است تا از طریق شبکه‌های توزیع خصوصا فروشگاه‌های بزرگ از جمله فروشگاه کوروش و شهر خرید توزیع شود که قیمت این کالا کیلویی ۸ هزار تومان برای مصرف‌کننده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان صمت خوزستان، نظری در خصوص تامین خرمای موردنیاز در ایام ماه مبارک رمضان نیز خاطرنشان‌کرد: قریب به ۸ هزار تن خرما در سطح استان ذخیره‌سازی شده است، به گونه‌ای که هم اکنون ما شاهد کاهش قیمت این کالا در سطح عرضه هستیم.

وی همچنین در خصوص افزایش قیمت حبوبات تصریح کرد: این افزایش قیمت به دلیل نوسانات نرخ ارز صورت گرفته اما تلاش ما بر این است تا با افزایش حجم واردات و تغییراتی که در بحث تعرفه ایجاد می‌شود، قیمت حبوبات را در سطح بازار کاهش دهیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان اظهار کرد: در دیگر کالاهای اساسی نیز ما شاهد ثبات نسبی قیمت کالا بودیم، خصوصا در بحث قیمت گوشت قرمز و مرغ که کاهش قابل توجهی را داشته‌اند و متاسفانه مرغداران در این خصوص دچار ضرر شده‌اند.

نظری افزود: امیدواریم در بحث قیمت این کالا هم به شکلی عمل شود که هم جلوی ضرر تولیدکننده گرفته شود و هم به مصرف‌کننده فشار نیاید.

وی گفت: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان همواره به طور مستمر بر سطح عرضه و بازار خصوصا در ماه مبارک رمضان نظارت خواهند داشت و در این خصوص این سازمان مانور ماه مبارک رمضان را با اولویت کالاهای اساسی اجرا خواهد کرد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار