دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳

Monday, 15 July , 2024

استاندار: وضعیت خوزستان از نظر کرونا عادی نشده است

استاندار خوزستان با اشاره به برقراری محدودیت ها در استان برای مقابله با ویروس کرونا گفت: هنوز وضعیت استان به شرایط عادی برنگشته است و محدودیت ها باید اعمال شود.

غلامرضا شریعتی روز سه شنبه در نشست مدیریت بیماری کرونا در اداره کل مدیریت بحران خوزستان اظهار داشت: محدودیت هایی شامل کاهش یک سوم پرسنل ادارات، تعطیلی مراکز آموزشی، تعطیلی اماکن مذهبی، اتوبوسرانی و… تاکنون تاثیر مثبتی بر روند بیماری داشته البته حساسیت ها نسبت به گذشته کمتر شده و باید تا جایی که امکان دارد حساسیت ها را بالا ببریم.

وی با تاکید بر بررسی منشأ آلودگی افراد و مداخله هوشمندانه و سریع خاطرنشان کرد: اقدامات انجام شده تاکنون ارزنده بوده است و تا این لحظه بخش های آی سی یو بیمارستانها جوابگو بوده است.

استاندار خوزستان گفت: نکته مهم این است که در بیماری عفونی و مسری هر آن ممکن است کنترل از دست خارج شود لذا باید به جد مراقبت وجود داشته باشد زیرا بیماری های عفونی مسری به شکل ناگهانی شتاب می گیرند.

وی بیان کرد: خوشبختانه با تلاش کادر درمانی و متولیان امر از اوج گیری سرایت پیشگیری شده و تا امروز منحنی بیماری در استان تا جای ممکن به شکل مسطح تداوم داشته است.

شریعتی ضمن درخواست از مردم برای در خانه ماندن بر برخورد با اصنافی که دستورالعمل ها را رعایت نمی کنند تاکید کرد.

استاندار خوزستان افزود: سلامت مردم خط قرمز ما است و برای حفظ جان مردم از هیچ اقدامی دریغ نمی کنیم و امیدوارم همه تلاش کنند تا به نقط افسارگسیخته شیوع این بیماری نرسیم

وی مهمترین وظیفه فرمانداران را در حال حاضر مقابله با کرونا دانست و گفت: فرمانداران با توجه به وضعیت شهرستان مجازند که فعالیت اصناف را تا ساعت ۲۰ تمدیدکنند.

شریعتی افزایش بیماران کرونایی در استان طی روزهای اخیر را ناشی از افزایش بیماریابی استان دانست و گفت: افزایش بیماری یابی جنبه مثبتی برای ما دارد چرا که می توان سریعتر افراد مبتلا را جداسازی کرد.

وی اظهار داشت:با توجه به راه اندازی چهار مرکز نمونه گیری می توانیم تستهای بیشتری در روز بگیریم و اگر مثبت بودند به سرعت از جامعه جداسازی خواهیم کرد.

وی گفت: قبلا روند در کشور و استان نمونه گیری از افرادی بود که نیاز به بستری داشتند اما امروز از همه افراد مشکوک از جمله بیماران سرپایی نمونه گیری می شود به همین دلیل فرمانداران تلاش کنند نمونه گیری ها بیشتر شود.

به گزارش ایرنا موارد مثبت از بیماری کووید ۱۹ یا ویروس کرونا از اواخر بهمن پارسال در کشور مشاهده شد. شیوع این ویروس بر بیشتر فعالیت‌های اقتصادی، آموزشی، اداری اجتماعی و فرهنگی خوزستان تاثیر بسیار بالایی گذاشته است.

به گفته دکتر جهان پور سخنگوی وزارت بهداشت از ابتدای شیوع این ویروس تا ظهر یکشنبه هفتم اردیبهشت ماه جمعا ۹۰ هزار و ۴۸۱ نفر در کشور به کرونا مبتلا شده که از این تعداد پنج هزار و ۷۱۰ نفر جان خود را از دست دادند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار