دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳

Monday, 22 July , 2024

اهوازی‌ها فکر می‌کنند شرایط عادی است

دبیر شورای سلامت اهواز با بیان اینکه حساسیت مردم نسبت به خطر ویروس کرونا به شدت پایین آمده است، گفت: متاسفانه هیچکدام از موارد توصیه شده در زمینه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در اهواز رعایت نمی‌شود.

مهرداد شریفی با اشاره به عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در شرایط کرونایی، اظهار کرد: در حال حاضر می‌بینیم که مردم در زمان نمونه‌گیری در مراکز اخذ آزمایش از افراد مشکوک به کروناویروس نیز برای سلامتی خود ارزشی قائل نیستند و این مساله زنگ خطر بزرگی است.

وی تصریح کرد: قطعا اگر این شرایط به درستی مدیریت نشود، در روزهای آینده مجبور به محدودسازی در اهواز می‌شویم.

شریفی گفت: باید به ضدعفونی و گندزدایی آپارتمان‌ها، سازمان‌ها و ادارات توجه شود و مرتبا آسانسورها و دستگیره‌های ورود و خروج درها ضدعفونی شوند. سطل‌های زباله‌ نیز باید در ورودی ساختمان‌ها قرار بگیرند تا ماسک‌ها و دستکش‌هایی که این روزها در محیط باز رها می‌شوند، در زباله ریخته شوند.

دبیر شورای سلامت اهواز عنوان کرد: مردم در زمان مراجعه به مراکز خرید، در صورت اجازه ورود به مغازه، باید فاصله یک تا یک و نیم متری را رعایت کنند و در بدو ورود، دست‌های خود را ضدعفونی کنند و هنگام خرید نیز از دستکش استفاده کنند. در جایگاه‌های سوخت نیز باید هنگام سوختگیری از دستکش استفاده شود اما متاسفانه هیچکدام از این موارد در اهواز رعایت نمی‌شود.

وی گفت: انتظار می‌رود هر سازمان، پلاکاردهایی در خصوص شیوع کرونا در محیط اداره خود نصب کند تا مراجعین، این موارد را مشاهده کنند. نوبت‌گیری مراجعین نیز باید در ادارات رعایت شود تا شاهد ازدحام مردم در نقطه خاصی نباشیم. انتظار می‌رود شهرداری اهواز نیز در زمینه نصب هشدارها در خصوص شیوع کروناویروس در بیلبوردها همکاری بیشتری انجام دهد.

شریفی بیان کرد: در مناطق محروم که تراکم جمعیت بالا است و امکان نصب بیلبورد نیز وجود ندارد، باید با بلندگو مردم را حساس کنند زیرا حساسیت مردم اهواز نسبت به خطر ویروس کرونا به شدت پایین آمده و فکر می‌کنند که شرایط عادی شده است.

وی با اشاره به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی صاحبان کسب و کارها و صنوف مختلف گفت: مردم باید برای سلامت خود ارزش بیشتری قائل شوند و زمانی که مشاهده می‌کنند یک واحد صنفی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کند، مساله را به سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار