دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳

Monday, 22 July , 2024

آمار ابتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان، در مسیر وخامت/ هشدار فرماندار آبادان به شهروندان

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، از وخامت آمار ۲۴ ساعت گذشته موارد ابتلا به بیماری کرونا در جنوب غرب خوزستان خبر داد.

شکرالله سلمان‌زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در تشریح آمار ۲۴ ساعت گذشته این حوزه، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان دارای آمار ابتلای چشمگیری بوده اند که جمع مبتلایان تا امروز به ۱۶ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه مجموع مبتلایان این حوزه تا امروز به ۳۲۲ نفر رسیده است، گفت: تاکنون در آبادان ۱۳۱ نفر، خرمشهر ۱۶۱ و در شادگان ۳۰ مبتلا به کووید ۱۹ به ثبت رسیده است.

سلمان‌زاده با اشاره به توقف آمار فوت در ۲۴ ساعت اخیر این حوزه، تصریح کرد: موارد فوت شده همان ۲۳ نفر باقی مانده که بر اساس آن، در آبادان ۶ نفر، خرمشهر ۱۵ و شادگان دو نفر با علائم قطعی کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان ادامه داد: افزایش این آمار کاملاً با رفتار مردم مرتبط است و شلوغی بازار و تردد چشمگیر مردم در خیابان‌ها، همچنین عدم رعایت پروتکل‌ها توسط برخی اصناف موجب شده تا امروز این آمار رقم بخورد.

وی افزود: مطمئنا با شرایطی که در این شهرها و بازارها ایجاد شده، پیش‌بینی می‌شود که در روزهای آینده شاهد آماری به مراتب بیشتر باشیم و اگر مردم نسبت به رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اهتمام نورزند، در آینده بسیار نزدیک شاهد انفجار خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، فرماندار آبادان نیز دقایقی پیش به آمار نگران‌کننده جنوب غرب خوزستان در ۲۴ ساعت اخیر واکنش نشان داد و در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با خبر ساعت ۱۷ سیمای مرکز آبادان گفت: با توجه به اینکه سه روز فرصت داده شد تا شهروندان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند در غیر این‌صورت تصمیمات سختگیرانه تری ایجاد خواهد شد.

سید زین‌العابدین موسوی یادآور شد: از تمام مردم آبادان (کسبه، کارکنان ادارات و اصناف) تقاضا دارم و هشدار می‌دهم حتما با ماسک و دستکش در محل کار خود حضور داشته باشند و در واقع با توجه به وضعیت قرمزی که در خوزستان داریم و انفجاری که رخ داده، انتظار دارم به نحو احسن موارد بهداشتی را رعایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم آبادان به‌خصوص کسبه، در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی و در صورتی که آمار از حد استاندارد خارج شود، منتظر تصمیمات جدید از سوی ستاد پدافند غیر عامل شهرستان باشند.

بر اساس این گزارش، به دلیل تأخیر در اعلام آمار جنوب غرب خوزستان، تعداد ابتلا در این حوزه در آمار امروز دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز درج نشده است.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار