پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳

Thursday, 18 July , 2024

امکان ویرایش در انتخاب روش مدیریت سهام عدالت فراهم شد

به دنبال اعتراض برخی از سهامداران مبنی بر اشتباه در انتخاب روش مدیریت سهام عدالت، امکان ویرایش در این سامانه فقط برای یک بار برای افرادی که از ۱۰ تا ۱۵ اردیبهشت اشتباها روش سهام‌داری را انتخاب کرده‌اند، فراهم شد.

آغاز تعیین روش مدیریت سهام عدالت از ۱۰ اردیبهشت ماه از طریق دو روش مستقیم و غیرمستقیم بود، افرادی که خواستار این بودند تا سهام خود را بدون واسطه در اختیار بگیرند روش مستقیم را باید انتخاب کنند، اما در روش غیرمستقیم مالکیت و مدیریت سهام به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی واگذار می‌شود و سهامداران دیگر هیچگونه دخل و تصرفی در این سهام نخواهند داشت.

از همان ابتدا اعلام شده بود افرادی که در مدت زمان تعیین شده اقدام به انتخاب روش مدیریت نکنند، به صورت اتوماتیک روش مدیریت غیرمستقیم برای این افراد انتخاب می‌شود.

بعد از گذشت چند روز از انتخاب روش سهامداران برای تعیین مدیریت سهام عدالت، سازمان خصوصی سازی اعلام کرد گزینه غیر مستقیم از سامانه حذف شده  و افرادی که به دنبال انتخاب روش مدیریت غیرمستقیم هستند احتیاجی به ورود در این سامانه ندارند.

اخیرا به دنبال اعتراض برخی از سهامداران مبنی بر اشتباه در انتخاب روش مدیریت سهام عدالت، امکان ویرایش در این سامانه فقط برای یک بار برای این افراد فراهم شد.

«حسن علایی» معاون سازمان خصوصی سازی امروز (پنجشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به امکان ویرایش روش مدیریت سهام عدالت برای یک بار در سامانه سهام عدالت اشاره کرد و گفت: در چند روز نخست اجرای فرآیند آزادسازی، انتخاب یکی از دو روش مستقیم یا غیرمستقیم، در نسخه اولیه سامانه سهام عدالت برای مشمولان فراهم شده بود اما از چند روز بعد گزینه روش مدیریت غیرمستقیم برداشته شد.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌فرض سامانه انتخاب روش غیرمستقیم توسط مشمولین بوده است و برای افرادی که از ۱۰ تا ۱۵ اردیبهشت اشتباها روش سهام‌داری را انتخاب کردند یک بار امکان ویرایش گذاشته شده تا روش مدنظر را انتخاب کنند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار