سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 July , 2024

  • پنج‌شنبه / 7 می 2020 / 14:32
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 6064
  • خبرنگار : 104

رییس بیمارستان رازی اهواز نسبت به افزایش بیماران کرونایی در این شهر هشدار داد

رییس بیمارستان رازی اهواز نسبت به شیوع گسترده کرونا در خوزستان هشدار داد و گفت: وضعیت خوزستان در موضوع کرونا در حال بحرانی شدن است که شایسته مردم این استان نیست.

دکتر فرهنگ کره بندی شامگاه چهارشنبه در برنامه گفت و گوی ویژه خبری سیمای خوزستان بیان کرد: هشدار می‌دهم که این بیماری بسیار وحشتناک و وحشی به شدت در حال رخنه کردن در استان است و آلودگی بسیار شدیدی ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه طی چند روز گذشته با مراجعات بسیار گسترده بیماران روبه رو شده ایم افزود: از هر ۱۰۰ نفر مراجعه کننده به اورژانس این بیمارستان ۵۰ مورد باید بستری شود که آمار بسیار زیادی است.

کره بندی ادامه داد: وضعیت به حدی بد است که از هر ۲ نفر مراجعه کننده به بیمارستان رازی اهواز یک نفر باید بستری شود در صورتی که در بقیه نقاط اینگونه نیست.

رییس بیمارستان رازی اهواز گفت: ۵۰ بیمار در حال بستری شدن هستند، پنج آی سی یو راه اندازی شده و حدود ۶۰ نفر با سختی تنفس در آی سی یو این بیمارستان بستری هستند.

وی با بیان اینکه وضعیت افزایش بیماران کرونایی در خوزستان اسفبار است ادامه داد: مردم اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند در نتیجه افراد مبتلا به دیابت، و مسن و دارای بیماری زمینه‌ای با حال بد به ما مراجعه می کنند.

به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز موارد ابتلا به بیماری کرونا از ۲۳ فروردین به بعد که برخی محدودیت‌های اجتماعی برداشته شد به تدریج روند افزایشی داشته که افزایش بیماریابی و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی نقش موثری داشته است.

به گفته فرماندار اهواز مبارزه با ویروس کرونا نیازمند همکاری همه اقشار مردم است و اگر مردم همکاری نکنند هر چه برنامه‌ریزی و محدودیت ایجاد شود موفقیت آمیز نخواهد بود.

طرح ضربتی تشدید نظارت بر اماکن عرضه مواد خوراکی، صنوف ، کارگاه‌ها و کارخانجات در خوزستان در راستای کنترل ویروس کرونا از روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت آغاز شد.

ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده است که سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار