پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳

Thursday, 18 July , 2024

جمع‌آوری آمار و اطلاعات نیروی کار خوزستان، از امروز

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان از اجرای طرح جمع‌آوری آمار و اطلاعات نیروی کار استان، به صورت تلفنی و حضوری، خبر داد.

داوود آقایی با اعلام این خبر اظهار کرد: اشتغال و بیکاری از جمله موضوع‌های اساسی در اقتصاد هر کشوری است، به گونه‌ای که افزایش اشتغال و کاهش بیکاری به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی جوامع تلقی می‌شود.

وی افزود: به منظور ارزیابی و تحلیل سیاست‌های کلان اقتصادی کشور، آمارگیری طرح نیروی کار کشور از خانوارهای استان مطابق با آخرین توصیه‌های سازمان بین‌المللی ‌کار (ILO) و براساس نیاز برنامه‌ریزان و با هدف محاسبه‌ شاخص‌های فصلی و سالانه‌ نیروی‌ کار، از جمله نرخ مشارکت اقتصادی، نرخ بیکاری و تغییرات آن‌ها طراحی شده است که در فصل بهار امسال به دلیل شیوع بحران ویروس کووید ١٩ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، آمارگیری به صورت تلفنی انجام شده و به ضرورت مراجعه حضوری انجام می‌پذیرد.

آقایی تصریح کرد: بر این اساس، با توجه به اجرای طرح نیروی کار از ابتدای روز بیستم اردیبهشت به مدت دو هفته، با خانوارهای مشمول در فهرست ‌نمونه‌گیری تصادفی از طریق تماس از تلفن‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و فرمانداری‌ها، جمع‌آوری آمار و اطلاعات طرح مذکور انجام می‌شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار