پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳

Thursday, 18 July , 2024

بیابان زدایی از ۳۰۰۰ هکتار عرصه بیابانی در خوزستان توسط بسیج سازندگی

مسؤول بسیج سازندگی سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان گفت: با توجه به شرایط خاص استان خوزستان و نیاز ویژه‌ای که در بحث بیابان زدایی احساس می‌شد، توانستیم طرح‌های بیابان زدایی را به میزان ۳ هزار هکتار به انجام برسانیم.

یونس زبیدی، مسؤول بسیج سازندگی سپاه ولیعصر(عج) خوزستان پیش از ظهر امروز، اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص استان خوزستان و نیاز ویژه‌ای که در بحث بیابان زدایی احساس می‌شد، توانستیم طرح‌های بیابان زدایی را به میزان  ۳ هزار هکتار به انجام برسانیم، که به موجب به انجام رساندن این طرح‌ها، تعداد ۱۰۰ فرصت شغلی برای مردم استان ایجاد شد.

وی با اشاره به برگزاری ۵۹۷ اردوی جهادی در سطح استان، اعلام کرد: بنا به شرایطی که سال گذشته برای استان به‌وجود آمد، تعداد ۲۹۷ اردوی جهادی در راستای کمک به مناطق سیل زده و کمک به مردم استان برگزار شد و ۳۰۰ اردوی دیگر، شامل اردوهای پزشکی، اردوهای ۷ تا ۱۰ روزه و اردوهای یک روزه به مناطق محروم و دور از دسترس استان است که به تفکیک تعداد ۵۰ اردوی پزشکی، ۲۰۰ اردوی ۷ تا ۱۰ روزه و ۵۰ اردوی یک روزه در استان بود.

وی همچنین عنوان کرد: در سال ۹۸ مجموعاً ۷۳۵ خانه محروم و مدرسه در مناطقی که دچار زلزله و سیل شده بودند احداث، بازسازی و تعمیر شد، که از این تعداد ۱۳۰ واحد در مناطق زلزله‌زده و ۶۵۰ واحد در مناطق سیل زده قرار داشت، که مجموعاً مبلغ ۲۳ میلیارد و پانصد میلیون ریال برای به انجام رساندن این پروژه‌ها هزینه شد.

وی همچنین گفت: علاوه بر پروژه‌های مذکور در زمینه احداث پل روستایی، آبرسانی سیار، احداث درمانگاه، احداث و تعمیر مجموعه‌های ورزشی و خرید جهیزیه برای خانواده‌های کم بضاعت و پروژه‌هایی از این قبیل فعالیت کرده‌ایم.

وی همچنین بیان کرد: مجموع هزینه‌های مربوط به فعالیت‌های بسیج سازندگی در زمینه محرومیت زدایی در استان خوزستان در سال ۹۸ مبلغ ۲۱۵ میلیارد و شصت میلیون ریال برای به انجام رساندن تعداد ۱ هزاروششصدوپنجاه‌وچهار پروژه برآورد شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار