دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳

Monday, 15 July , 2024

ورود به مناطق گردشگری باغملک ممنوع است

فرماندار باغملک از ممنوعیت بازدید از مناطق گردشگری این شهرستان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

محمد نجاتی‌پور روز دوشنبه در نشست شورای مبارزه با کرونا در باغملک با ابراز نگرانی نسبت به افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان اظهار داشت: ادارات چند شهر در استان خوزستان تا پایان هفته جاری تعطیل شده است و این امر نگرانی مردم باغملک برای افزایش تعداد گردشگران در این شهرستان را در پی داشته‌است.

وی افزود: به منظور کاستن از دغدغه مردم و پیشگیری از شیوع بیش از پیش ویروس کرونا در باغملک، مناطق گردشگری شهرستان از جمله مال‌آقا، رباط و امام زاده عبدالله به روی گردشگران و مسافران بسته است‌.

فرماندار باغملک از برپایی ایست بازرسی در ورودی این مناطق خبر داد و تصریح کرد: با هماهنگی بعمل آمده نیروی انتظامی موظف به برپایی ایست بازرسی در وروری این مناطق شده است تا هرگونه تردد در این مناطق کنترل شد.

وی همچنین از برگزاری مراسم تدفین و ترحیم به عنوان یکی از عوامل شیوع کرونا در باغملک نام‌برد و ادامه داد: بر همین اساس و با توجه به مصوبه شورای تامین شهرستان تصمیم گرفته شدتا از تحویل دادن جسد متوفی به خانواده‌هایی که در فضای مجازی نسبت به اعلام زمان برگزاری مراسم اطلاع‌رسانی می‌کنند جلوگیری ‌شود.

رییس ستاد مبارزه با کرونا باغملک افزود: اطلاع رسانی به صورت پیامک یا در فضای مجازی و به هر نحو دیگر جرم محسوب شده و به منزله اعلان عمومی است و حتی اگر در آن قید شود که مراسم با حضور خانواده و بستگان نزدیک برگزار می‌شود از جنبه مجرمانه آن نمی‌کاهد.

نجاتی‌پور از اجرای دستور العمل خاکسپاری درگذشتگان در باغملک خبر داد و تاکید کرد: با استناد به بررسی‌های میدانی نیروی انتظامی مبنی بر عدم تجمع بستگان و با دریافت تعهد نامه از خانواده متوفی توسط دادستان شهرستان برای عدم برگزاری مراسم، مجوز تحویل جسد از سوی فرمانداری صادر شود.

فرماندار باغملک همچنین تاکید کرد : ساعات کار پاساژها تا ساعت ۲۰ است و اداره صمت باغملک موظف به نظارت بر این دستور العمل وزارتی است.

ویروس کرونا که کووید – ۱۹ نیز نامیده می شود، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار