سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 July , 2024

آیا روشن کردن کولر و فضای بسته در مناطق گرمسیری از راه‌های انتقال کرونا است؟

سخنگوی علوم پزشکی اهواز گفت: وجود یک فضای بسته‌ بدون تهویه احتمال افزایش انتشار ویروس کرونا را دارد، هرچند هنوز به صورت علمی ثابت نشده است.

علی احسانپور، سخنگوی علوم پزشکی اهواز پیش از ظهر امروز  در اهواز در پاسخ به اینکه آیا روشن کردن کولر و درهای بسته در مناطق گرمسیر از راه‌های انتشار ویروس کرونا است اظهار کرد: وجود یک فضای بسته‌ بدون تهویه احتمال افزایش انتشار ویروس کرونا را دارد.

وی افزود: اما تا زمانی که این فرضیه به صورت قطعی ثابت شود امکان دارد مانند هر فرضیه‌ دیگری صحیح باشد، هرچند هنوز به صورت علمی ثابت نشده است.

سخنگوی علوم پزشکی اهواز عنوان کرد: در مجموع ویروس کرونا هنوز به طور کامل شناسایی نشده و یک مسئله جدید علمی است که هر روزه مطالعات بالینی جدیدی روی آن در حال انجام است.

وی افزود: اگر شناخت درستی از این ویروس وجود داشت قطعا با این حجم از ابهام مواجه نبودیم و این در حالی است که تنها از علائم اصلی این ویروس مانند تب و تنگی نفس مطلع هستیم و درمان به صورت صددرصد مشخص نشده است.

احسانپور در تشریح پیشنهادات مواجه با این ویروس گفت: حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و حضور کمتر در اجتماعات و محل‌هایی که امکان وجود علامت‌دار موجود است از راه‌های مقابله با کرونا است.

وی افزود: رعایت این اصول بهداشتی توسط شهروندان قطعا می‌تواند کمک شایانی به کنترل و حتی قطع چرخه انتقال ویروس کرونا داشته باشد، همچنین از افرادی که علامت‌دار هستند تقاضا می‌شود که برای بررسی وضعیت خود به مراکز درمانی مراجعه کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار