پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳

Thursday, 18 July , 2024

مردم مراسم‌ شب‌های قدر را از طریق رسانه ملی پیگیری کنند

سخنگوی ستاد مدیریت مبارزه با بیماری کرونا در استان خوزستان:باتوجه به شرایط موجود استان مراسم شبهای قدر در مساجد برگزار نمی شود و مردم این مراسم‌ را از طریق رسانه ملی پیگیری کنند.

رضا نجاتی شامگاه دوشنبه باحضور در برنامه زنده شبکه سیمای خوزستان بیان کرد: با ادارات و اصنافی که در بحث اعمال محدودیت های اجتماعی همراهی نکنند و مصوبات ستاد مقابله با کرونا را جدی نگیرند برخورد می شود، زیرا سلامتی مردم خط قرمز ما است.

وی اظهار داشت: ما ضمن پلمب واحدهای صنفی متخلف آنها را به مراجع قضایی معرفی میکنیم و یک نمره منفی در کارنامه آنها درج خواهد شد.

وی ادامه داد: حضور غیر ضرورری مردم در اجتماعات و بازار سلامتی آنها را به خطر می اندازد، بهترین راه حفظ سلامتی ماندن در خانه است.

نجاتی گفت: افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۲ دلیل قدرت بیمار یابی بیشتر و البته عدم رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم است.

وی گفت: افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان خوزستان نگران کننده بود به همین دلیل با نظر دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصمیم به اعمال محدودیت های اجتماعی در ۹ شهرستان خوزستان گرفته شد.

وی افزود: وضعیت ویروس کرونا در سایر شهرستان ها نیز درحال مدیریت است و اگر سهل انگاری صورت گیرد احتمال قرمز اعلام شدن شرایط آنها وجود دارد.

نجاتی بیان کرد: از روز دوشنبه محدودیت های اجتماعی در ۹ شهرستان خوزستان اجرا شد و بیشتر اصناف در این خصوص همراهی کردند و تیم هایی متشکل از فرمانداری، تعزیرات، بهداشت و اماکن نسبت به پلمب واحدهای متخلف اقدام می کنند.

وی ادامه داد: به جزء ۹ شهرستانی که در ستاد مقابله با کرونا تعطیل اعلام شدند فرمانداران سایر شهرستان ها نباید بدون هماهنگی اقدام به تعطیلی کنند.

وی گفت: البته یکی ۲ شهرستان مابین شهرستان های با وضعیت قرمز قرار دارند که برای تعطیلی آنها تصمیم گیری می شود.

سخنگوی ستاد مدیریت مبارزه با بیماری کرونا در استان خوزستان اظهار داشت: در این شهرستان ها باید پروتکل های بهداشتی و تصمیمات ستاد مقابله با کرونا رعایت شود.

وی ادامه داد: به دلیل برخی مسائل مانند قرار داشتن خوزستان در فصل برداشت محصولات کشاورزی امکان مسدود کردن تمام جاده های درون استانی وجود نداشت اما معابر اصلی شهرهایی مانند اهواز مسدود شده اند.

نجاتی افزود: انتظار می رود ضمن استمرار این وضعیت نسبت به بستن بازارهای حاشیه شهر اقدام شود.

وی گفت: صنفهای نانوایی، داروخانه، توزیع کنندگان مواد پروتئینی و سوپرمارکت ها و رستوران های بیرون بر مجاز به فعالیت هستند.

بگفته وی رستوران های ۹ شهرستان با وضعیت قرمز مجاز به پذیرش مشتری نیستند و فقط می توانند اقدام به گرفتن سفارش غذا به صورت بیرون بر کنند.

وی افزود: چند دفتر پیشخوان دولت روز دوشنبه اقدام به فعالیت کرده بودند که با هماهنگی صورت گرفته برق آنها قطع می شود.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی بازارچه ها بر عهده شهرداری ها است افزود: از وضعیت بازارهایی مانند جمعه بازار، بازار شب و بازار پرندگان اهواز رضایت نداریم و انتظار داریم شهرداری و شورای شهر برای اعمال محدودیت های اجتماعی در این مناطق فعالانه تر عمل کنند.

با دستور استاندار خوزستان ادارات، بانک ها و اصناف غیر ضروری در برخی شهرستان های خوزستان به دلیل شیوع بالای ویروس کرونا در این مناطق از امروز دوشنبه تا پایان هفته جاری تعطیل شدند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار