سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 July , 2024

عوامل تیراندازی آبادان شناسایی شدند

فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت: عوامل تیراندازی سه‌شنبه شب کوی ذوالفقاری آبادان، که در آیین چهلم یک متوفی تیر اندازی هوایی کردند شناسایی و به زودی دستگیر خواهند شد.

سردار حیدر عباس‌زاده روز چهارشنبه بیان کرد: روز گذشته در چهلمین روز درگذشت یک فرد در آبادان که دوستان و بازماندگان به دلیل شیوع بیماری کرونا مجوز بر پایی مراسم برایش نداشتند به صورت غیر قانونی مراسم چهلم بر پا کردند.

وی گفت : تعداد هشت نفر از این جمعیت حدود ۷۰ تا ۱۰۰ نفری اقدام به تیراندازی هوایی کردند.

وی اظهار داشت : تیراندازی در مراسم عزا و عروسی در برخی نقاط خوزستان به عنوان یک سنت غلط رایج است که به رغم تلاشهای زیاد عوامل انتظامی و امنیتی برای جلوگیری از آن متاسفانه همچنان انجام می شود.

وی افزود: ماموران انتظامی بلافاصله وارد صحنه شده که پس از مجروح کردن سه نفر از این عوامل تیر اتدازی را دستگیر کردند.

وی گفت مابقی عوامل نیز شناسایی شده و به زودی توسط پلیس دستگیر خواهند شد.

سردار عباس زاده گفت: نیروی انتظامی به هیچ فردی اجازه بر هم زدن نظم و امنیت عمومی را نخواهد داد و با مخلان نظم برخورد جدی می کند.

وی افزود: در شرایط فعلی استان که بیماری کرونا اپیدمی شده است شهروندان باید از برپایی هر گونه مراسم عزا و عروسی خودداری کنند.

وی گفت: خوشبختانه در اغلب استان مردم در این زمینه همکاری لازم را انجام می دهند اما معدود افرادی هم قانون را زیر پا می گذارند که زیبنده استان نیست.

سه‌شنبه شب برخی از افراد در آیین چهلم یک متوفی اقدام به تیراندازی هوایی کردند که این اقدام باعث نگرانی اهالی این منطقه شد.

رسم غلط تیراندازی در مراسم عزا و شادی در خوزستان تاکنون منجر به تلفات جانی بسیاری از مردم شده است.
مسوولان امنیتی و انتظامی بارها نسبت به رسم غلط و غیرقانونی تیراندازی در آیین‌های عروسی و عزاداری هشدار داده‌اند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار