سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 July , 2024

  • چهارشنبه / 13 می 2020 / 18:36
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 6475
  • خبرنگار : 104

مبتلایان به کرونا در خوزستان از مرز ۵ هزار نفر عبور کرد

در ۲۴ ساعت گذشته ( ۲۳ لغایت ۲۴ اردیبهشت ۹۹ ) ۵۵۳ بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در استان خوزستان به ثبت رسید.

علی احسانپور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز  دقایقی پیش در جمع خبرنگاران ضمن اعلام افتتاح آزمایشگاه تشخیصی شماره ۳ این دانشگاه در اهواز اظهار کرد: پس از افتتاح این آزمایشگاه در روز گذشته با تلاش شبانه‌روزی همکاران بهداشت و درمان، نتایج حجم قابل ملاحظه‌ای از  نمونه‌های جمع آوری شده از مراکز جامع سلامت در چند روز گذشته در کمتر از ۲۴ ساعت مشخص شد.

وی افزود: با راه اندازی این آزمایشگاه امیدوار هستیم در چند روز آینده بتوانیم نمونه‌های باقی مانده که هنوز آزمایشات تشخیصی بر روی آنان انجام نشده را به نتیجه برسانیم و مجددا شاهد پاسخ‌دهی در کمتر از ۲۴ ساعت باشیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته با توجه به حجم بالای آزمایشات تعداد ۱۳۲ بیمار جدید بستری و ۴۲۱ مورد سرپایی در استان شناسایی شد که از طرف مراکز جامع سلامت در فرآیند غربالگری شناسایی شده بودند.

وی افزود: با توجه به حجم نمونه‌های دریافتی از مراکز جامع سلامت و فعالیت همه آزمایشگاه‌های تشخیصی استان انتظار می‌رود در چند روز آینده شاهد ثبات در این روند فعلی باشیم.

احسانپور عنوان کرد: علی‌رغم تلاش‌های مجموعه های درمانی متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۷ بیمار مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند که البته فوت در روزهای اخیر  روند ثابتی داشته است و تلاش‌های متمرکز بیشتری برای بهبودی بیماران در حال انجام است.

وی افزود: کماکان از هم استانی‌های عزیز تقاضامندیم همه نهادهای اجرایی استان را در مدیریت این بیماری یاری نمایند و دستورالعمل‌های فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از شرکت در مراسمات را به صورت جدی رعایت کنند.

سخنگوی علوم پزشکی اهواز گفت: دانشگاه با تمام توان و ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی به مدیریت این بیماری می‌پردازد ولی همواره نیازمند حمایت‌های مردم عزیز و نهادها و ارگان‌های مختلف و اصحاب رسانه است.

وی افزود: در حال حاضر ۶۴۷ بیمار در مراکز درمانی استان بستری بوده و خوشبختانه ۴۳۹۰ بیمار نیز از این بیماری بهبود یافته‌اند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار