سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 July , 2024

۲۷ آ تش نشان اهوازی به کرونا مبتلا شده اند

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: شمار آتش‌نشانان مبتلا به ویروس کرونا در اهواز به ۲۷ نفر رسیده است.

ابراهیم قنبری، رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز اظهار کرد: ۲۳ نفر از نیروهای چند ایستگاه آتش نشانی اهواز در روزهای گذشته به کرونا مبتلا شده بودند که در حال بهبود هستند و امروز نیز جواب تست چهار نفر دیگر مثبت اعلام شد.
وی اظهار داشت: در چند روز گذشته حداقل ۳۰ تا ۴۰ مورد آتش سوزی و واژگونی خودرو رخ داد بنابراین با توجه به شیوع ویروس کرونا از مردم درخواست می‌کنیم درصورت وقوع حوادث، از تجمع خودداری و به خلوت شدن محل کمک کنند.

قنبری ادامه داد: نیروهای آتش نشانی با مردم در ارتباط هستند و آسیب دیدن آنها باعث فلج شدن سیستم ایمنی و امنیتی شهر می‌شود و اگر به همین شکل پیش برود سازمان آتش نشانی با مشکل روبه‌رو می‌شود.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: آتش نشانی مانند اورژانس و پزشک با اهمیت است و درصورت زمین‌گیری آن، شهر مختل خواهد شد.

در حال حاضر ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در اهواز فعال است که با توجه به جمعیت اهواز تعداد ایستگاه‌های آتش نشانی باید ۲۲ پایگاه باشد.
استاندار خوزستان ادارات، بانک‌ها و اصناف غیرضروری را از دوشنبه تا پایان هفته جاری در ۹ شهرستان خوزستان شامل باوی، هویزه، اهواز، حمیدیه، هندیجان، دزفول، شوشتر، کارون و مسجد سلیمان تعطیل کرد.

به گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزایش بیماریابی و رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی از عوامل افزایش ابتلا به کرونا در خوزستان بوده است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار