پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳

Thursday, 18 July , 2024

اطلاعیه

اطلاعیه سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز در خصوص انتشار یک فیلم در فضای مجازی

سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز در خصوص انتشار یک فیلم در فضای مجازی اطلاعیه صادر کرد.

شهروندان محترم اهوازی در خصوص فیلم منتشره از یک انبار که در حال دپو و تفکیک پسماندهای عفونی است و به احتمال زیاد بنابر اخبار واصله مربوط به خارج از شهر اهواز می‌باشد، جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌رساند سازمان پسماند شهرداری اهواز با به کارگیری پیمانکاری واجد شرایط و طی روال قانونی و دارا بودن ناوگانی شامل ۵ دستگاه خودرو پرس بهداشتی و مهندسی که تمام استیل بوده و شیرابه آن خارج نمی‌شود نسبت به جمع‌آوری پسماندهای عفونی ۶۰۰ مطب و بیمارستان های شهر اهواز به میزان ۱۷ تُن در شبانه‌روز اقدام می‌کند. این خودروها به سامانه ردیابی gpsو avl مجهز می‌باشند و کلیه فعالیت آن‌ها تحت نظارت و رصد است.

بدیهی است مسئولیت آزمایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و مطب‌هایی که احیانا در خارج از محدوده شهر اهواز می‌باشند یا در محدوده شهر واقع هستند و قرارداد جمع آوری زباله عفونی با سازمان پسماند ندارند بر عهده این سازمان نیست.

مکاتبات لازم در این خصوص با نظام‌پزشکی و مقام محترم قضایی صورت گرفته است.

فلذا مستدعی است از نهادهای قضایی، امنیتی و انتظامی که نسبت به پلمپ و توقیف انبارهایی که به شکل غیر مجاز در سطح شهر اهواز فعالیت می‌کنند و تهدید علیه بهداشت عمومی قلمداد می‌شوند اقدام نمایند.

همچنین در حدود یک ماه پیش گزارشی در خصوص وجود یک انبار در منطقه برومی که در آن زباله‌های بیمارستانی تفکیک و فرآوری می‌شد به دست رسید. که با شکایت مرکز بهداشت و ورود دستگاه قضایی، نیروی انتظامی نسبت به پلمب این انبار اقدام نمود. سازمان پسماند نیز کلیه زباله‌های عفونی دفن شده در این مکان را به محل دفن صفیره انتقال داد و محل مذکور را پاکسازی نمود.
گفتنی است گردانندگان انبار مذکور متواری می‌باشند.

در خصوص انباری که در فیلم منتشره اخیر در فضای مجازی مشاهده می‌شود از کلیه شهروندان درخواست داریم که مواردی از این دست را به سازمان پسماند ارجاع دهند تا این سازمان بنا بر حکم قضایی دادستان محترم شهر اهواز که اداره اماکن را مسئول توقیف و پلمب انبارهای غیر مجاز نموده است نسبت به پیگیری موضوع و رسیدگی عاجل به آن اقدام نماید.
سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار