دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳

Monday, 22 July , 2024

بالا رفتن آمار کرونا در خوزستان به دلیل بیماریابی قوی ماست

استاندار خوزستان گفت: تلاش می‌کنیم رسیدن بیماری را به وضعیت پیک در خوزستان بگیریم و در حال حاضر با کمبود کیت تشخیص و تخت بیمارستانی مواجه نیستیم.

  غلامرضا شریعتی عصر امروز در خصوص آخرین وضعیت کرونا در خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  بالا رفتن تعداد بیماران در استان، بخشی از آن به‌دلیل بیماریابی قوی‌تر ما است که تعداد آزمایشگاه‌های ما به ۵ رسیده و به‌زودی به ۷ مورد افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: تعداد آزمایشات ما در حال افزایش است به‌طوری‌که در ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۱۲۰۰ آزمایش انجام داده‌ایم. عمده بیماران ما سرپایی هستند و در خانه قرنطینه می‌شوند.

استاندار خوزستان گفت: البته فاصله گذاری اجتماعی هم کمتر رعایت شده و برخی فکر کردند بیماری تمام شده است که این موضوع به تشدید ویروس دامن زد؛ با تمهیداتی که از چند روز قبل انجام شد و محدودیت‌هایی که در شهرهای قرمز انجام شد، امیدواریم آمار پایین بیاید و ویروس کنترل شود.

وی ادامه داد: در عین حال تاکید می‌کنم اوضاع در حوزه بهداشت و درمان تحت کنترل است و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اوضاع را رصد می‌کنند و کمبودی از بابت کیت‌های تشخیص، دارو و تخت‌های بیمارستانی وجود ندارد و حتی بیماران توزیع می‌شوند تا هیچ بیمارستانی اشباع نشود‌.

شریعتی ضمن تشکر از کادر درمانی تمام بیمارستان‌های استان، بیان کرد: تمام تلاش ما این بوده که اجازه ندهیم بیماری به پیک برسد؛ نماینده‌ای که وزیر بهداشت تعیین کرده جهت گزارش دهی به وزیر است و مسوولیت و زمام امور امر بر عهده دانشگاه و دانشکده‌های علوم پزشکی استان است که ما هم اعتماد کامل به عملکرد آن‌ها داریم.

استاندار خوزستان در خصوص نظارت دقیق‌تر در مناطق حاشیه و بازارچه‌های شلوغ، عنوان کرد: دیروز به فرماندار دستور دادم حتما به مناطق حاشیه و شلوغ ورود کرده و اقناع‌سازی و اعمال محدودیت کنند.

وی افزود: برای هفته آینده تصمیمی اتخاذ نشده و در این خصوص منتظر نظر شورای علمی و پزشکی و شخص آقای ابول‌نژادیان و همکاران‌شان هستیم تا نظر کارشناسی خود را ابراز کنند.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار