سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 July , 2024

تهیه ۲۳۰۰ تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند / بسیج امکانات برای برگزاری امتحانات پایه دوازدهم

استاندار خوزستان گفت: قول داده بودیم که تعدادی تبلت برای دانش آموزانی که به دلیل نداشتن امکانات لازم امکان ارتباط با شبکه شاد را ندارند، تهیه کنیم؛ تقریبا ۲ هزار و ۳۰۰ تبلت را در حال آماده کردن هستیم تا میان این دانش آموزان توزیع کنیم و ۷۰۰ تبلت مابقی را نیز فراهم خواهیم کرد.

غلامرضا شریعتی امروز (۲۷ اردیبهشت) در حاشیه جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: کرونا بخش‌های مختلف را تحت تاثیر خود قرار داده و چالش جهانی برای آموزش ایجاد کرده است. اگرچه قبلا آموزش از طریق اینترنت و روش‌های نوین یک آپشن و اختیاری بود اما اکنون مجبور به انجام آن هستیم.

وی ادامه داد: اگرچه آموزش از راه دور جای حضوری را نمی‌گیرد اما می تواند مسائل اصلی را تحت پوشش خود قرار دهد و فعلا راهی جز آموزش مجازی نداریم که خوشبختانه در استان ما به خوبی پیش رفته است. ما قول داده بودیم که تعدادی تبلت برای دانش آموزانی که به دلیل نداشتن امکانات لازم امکان ارتباط با شبکه شاد را ندارند، تهیه کنیم. تقریبا ۲ هزار و ۳۰۰ تبلت را در حال آماده کردن هستیم تا میان این دانش آموزان توزیع کنیم و ۷۰۰ تبلت مابقی را نیز فراهم خواهیم کرد. امیدواریم هر چه سریع‌تر آماده شوند تا بتوانم میان دانش آموزان توزیع کنیم تا همه از عدالت آموزشی برخوردار شوند.

به گزارش ایسنا، استاندار خوزستان تصریح کرد: برای کنکور نیز منابعی تهیه شده بود که اثربخشی آن‌ها باید بررسی شود. در مقایسه‌ای که با سایر استان‌ها داشتیم، کمیته تخصصی تشکیل دادیم که با مسئولیت آموزش و پرورش و اداره کل امور اجتماعی استانداری است و به طور کامل ارزیابی و بررسی می‌کنند که نتایج آن را در جلسه آینده شورای آموزش و پرورش ارائه می‌دهند تا پس از آن ما برای تامین حقوق دانش آموزان و جلوگیری از تضییع آن پیگیری‌های لازم را داشته باشم.

شریعتی در خصوص نحوه برگزاری امتحانات حضوری گفت: در بحث امتحانات، پیشنهاد ما این است که امتحانات پایه نهم غیرحضوری برگزار شوند و پایه دوازدهم نیز که قرار است حضوری برگزار شود، در خود مدارس باشد تا شرایط به نحوی باشد که نگرانی و اضطراب دانش آموزان و والدین به حداقل برسد. اگر امکان آن وجود نداشت، فرمانداران موظف‌اند که همه امکانات شهرستان را برای این امر بسیج کنند و شهرداران نیز نسبت به ضدعفونی کردن مکان‌های برگزاری امتحانات پس از هر آزمون و هر روز عمل کنند تا دانش آموزان نیز بدون نگرانی در جلسه امتحان حاضر شوند.

وی در پایان گفت: مدارس کشور از ۲۷ اردیبهشت بازگشایی شدند اما در استان خوزستان با توجه به شرایط موجود، فعلا یک هفته به تعویق افتاده است. با توجه به شرایط استان پس از آن نیز رصد می‌کنیم و اگر شرایط بهتر شد، مدارس را بازگشایی می‌کنیم در غیر این صورت، تعطیلی را تمدید می‌کنیم تا شرایطی پیش نیاید که دانش آموزان به خطر بیافتند. حفظ سلامت دانش آموزان در اولویت است و سایر موارد را می‌توانیم بعدا حل و فصل و جبران کنیم.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار