سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳

Tuesday, 16 April , 2024

روایت آتش‌نشانان تهرانی از مهمان‌نوازی آبادانی‌ها در بحران متروپل/ توصیف خوبی این مردم در کلمات نمی‌گنجد

آتش‌نشانان در حادثه متروپل هم مثل هر حادثه عظیم دیگری، در خط اول امدادرسانی بوده‌اند، اما این آتش نشانان معتقدند خوبی ‌و مهما‌ن‌نوازی مردم آبادان در کلمات نمی‌گنجد.

به گزارش خبرگزاری از آبادان، ‌‌‌حادثه‌ای غم‌انگیز فضای رسانه‌ای را تکان داد و بار دیگر حادثه پلاسکو را در ذهن‌ها زنده کرد. پیش از اینکه خبر به رسانه‌های رسمی راه پیدا کند، این کاربران شبکه‌های اجتماعی بودند که با انتشار فیلم و تصاویر، خبر ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل در خیابان امیری آبادان را به اشتراک گذاشتند. گزارش‌هایی که لحظه به لحظه از وقوع حادثه به اشتراک گذاشته می‌شد نگرانی درباره چرایی وقوع حادثه را مورد پرسش قرار می‌داد. از جمله فیلم‌های به اشتراک گذاشته شده مربوط به مردی بود که گفت امدادگر است. او با وجود اینکه تجهیزات امدادی ندارد خودش را به پارکینگ می‌رساند و می‌گوید برای امداد آمده و از بازماندگانش طلب حلالیت کرده بود.

همزمان با ریزش ساختمان سیل مردم برای امداد‌رسانی ‌به محل حادثه گسیل شد. تصاویر دریافتی از شبکه‌های اجتماعی به خوبی گویای این بود که آبادان نیروی امداد و آموزش دیده برای مقابله با ریزش آوار و حوادث بزرگ را ندارد، با این حال همان توان موجود از آتش نشانان و امدادگران اورژانس، هلال احمر و سگ‌های زنده‌یاب در محل حاضر شدند. همچنین خبر رسید که تیم‌های امداد از شهر‌های اطراف برای کمک در محل حاضر شده‌اند.

‌نیروهای امدادی، آتش‌نشانان، اورژانس، هلال احمر، نیروهای انتظامی و خبرنگاران، همه جا به چشم می‌خورند، هر کس مشغول کاری است تا ذره‌ای از آلام این روزهای آبادان بکاهد. نوارهای زردرنگ “خطر” سرتاسر خیابان امیری را پوشانده است و نیروهایی که تلاش می‌کنند افراد حاضر را به پشت این نوار هدایت کنند.

پس از درخواست مسئولان منطقه آبادان و دستور شهردار تهران ۳۰ آتش نشان به همراه برخی خودرو‌های عملیاتی به صورت هوایی به این شهرستان اعزام شدند تا با توان بیشتری عملیات امدادرسانی و آوار برداری از ساختمان ریزش کرده متروپل آبادان انجام شود.

اما یکی از صحنه‌های زیبا که در اوج شرایط سخت بحرانی، چشم‌نواز و بسیار زیبنده بود کمک‌های مردمی و توزیع وعده‌های غذایی رایگان بین عوامل دست اندرکار امدادرسان و خدمات‌رسان درگیر در بحران ریزش ساختمان متروپل است. صحنه‌های بسیار زیبای همدلی مردم در این شرایط دشوار حادثه و همچنین شرایط نامساعد معیشتی و اقتصادی در محل حادثه ستودنی و قابل تقدیر است.

مردم فهیم و نجیب آبادنی از زمان وقوع این حادثه دلخراش علاوه بر آنکه در کنار عوامل امدادی، به تلاش برای تسریع در روند امدادرسانی‌ها پرداختند بلکه با توزیع آب، میان وعده و حتی وعده‌های غذایی در خیابان‌های مجاور مجتمع مترو پل آبادان، میهمان‌نوازی و همراهی را به کمال رسانند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار