سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 21 May , 2024

شناسایی ۴۰۹ ساختمان ناایمن در اهواز/ تغییر کاربری غیرقانونی از مسیر کمیسیون ماده ۱۰۰

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با انتقاد از وضعیت ایمنی ساختمان ها و مراکز خدماتی در اهواز گفت: بررسی این سازمان نشان می دهد بیش از ۴۰۹ ساختمان نا ایمن در اهواز وجود دارد.

ابراهیم قنبری
با اشاره به نقش و حضور پررنگ نیروهای آتش نشانی در حادثه متروپل اظهار داشت: ساختمان و مراکز نا ایمن اهواز از سوی مرکز نا ایمن حاد سازمان آتش‌نشانی اهواز بررسی شده که نشان می دهد بیش از ۴۰۹ مورد ساختمان نا ایمن وجود دارد.
وی افزود: این مراکز شامل پاساژها، سیتی سنترها، پارکینگ‌ها، جایگاه‌های سوخت، خوابگاه‌های دانشجویی، سینماها، بیمارستان‌ها و ساختمان‌های ۱۰ طبقه و بالاتر را در شهر اهواز است که اخطار لازم داده شده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز ادامه داد: یک هزار و ۲۵۰ ساختمان شامل قهوه‌خانه‌ها، ادارات، دانشگاه‌ها، هتل‌ها، بانک‌ها، شهرک‌های صنعتی، بافت فرسوده و مسکونی با نا ایمنی متوسط و ۴۴۶ مورد ساختمان شامل مدارس، مهدکودک‌ها، خانه‌های بازی، منازل ویلایی و دو طبقه‌های فرسوده با نا ایمنی ضعیف در اهواز وجود دارد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز ادامه داد: سیتی سنتر مهزیار، پاساژ فردوسی در خیایان ۲۴ متری، سیتی سنتر خلیج فارس، پاساژ کارون، بیمارستان رازی، بیمارستان امیرکبیر، بیمارستان سلامت، پارکینگ طبقاتی مهزیار، پاساژ علی یاری در امام شرقی و فرهنگ سرای سینما در زویه از جمله مکان‌های ناایمن با وضعیت نیمه حاد در اهواز هستند که برای برخی از این مجتمع‌ها چند بار اخطاریه صادر شده است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار