دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳

Monday, 27 May , 2024

حجاج خوزستانی با هشت پرواز از فرودگاه اهواز به عربستان اعزام می‌شوند

مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان گفت: ۲ هزار و ۷۴ زایر خانه خدا برای انجام اعمال حج تمتع، با هشت پرواز شرکت هواپیمایی هما (ایران‌ایر)، از فرودگاه بین‌المللی سپهبد شهید قاسم سلیمانی اهواز به عربستان منتقل می‌شوند.

نخستین پرواز حجاج ساعت ۲۲:۳۰ روز ۲۶ خرداد از فرودگاه شهید سلیمانی اهواز انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد ۲ هزار و ۷۴ زایر خانه خدا از طریق این فرودگاه و در قالب هشت پرواز و ۱۵ کاروان زیارتی به کشور عربستان اعزام می‌شوند گفت: تزریق سه دوز واکسن کرونا و همچنین تست پی.سی.آر (۷۲ ساعت پیش از پرواز) از الزامات ورود زایران خانه خدا به پروازهای حج تمتع امسال است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان ادامه داد: اعزام زایران خانه خدا از طریق فرودگاه شهید سلیمانی اهواز تا ۳۰ خرداد ادامه دارد.

رزاز، با اشاره به تمهیدات پیش بینی شده به‌منظور تسریع در انجام امور اعزام زایران گفت: با هماهنگی‌ کمیته حج امسال، فرآیند بازرسی و تحویل بار زایران در پایانه خارجی فرودگاه اهواز انجام خواهد شد که کمترین زمان معطلی را برای انجام امور بازرسی و انتقال مسافران به هواپیما درپی دارد.

وی با بیان اینکه پس از تهران و مشهد، بیشترین اعزام مسافر و حرکت پروازهای حج مربوط به فرودگاه اهواز است افزود: پروازهای تعیین شده برای اعزام زایران خانه خدا از فرودگاه اهواز متعلق به شرکت هواپیمایی هما (ایرباس ۲۶۰ نفره) است.

وی با اشاره به اینکه اعزام حجاج از طریق فرودگاه بین المللی سپهبد شهید قاسم سلیمانی اهواز بدون حضور بدرقه کنندگان انجام می‌شود گفت: برنامه ریزی لازم برای حضور استقبال کنندگان از حجاج در زمان برگشت آنها انجام شده است.

بر اساس این گزارش، سفر حجاج خوزستانی طبق روال سال‌های گذشته “مدینه اول” خواهد بود. به گفته مدیرکل حج و زیارت استان خوزستان هنوز برنامه بازگشت حجاج خوزستانی به وطن از سوی سازمان متبوع اعلام نشده است.

سهمیه حج تمتع امسال جمهوری اسلامی ایران ۳۹هزار و ۶۰۰نفر است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار