دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳

Monday, 27 May , 2024

  • شنبه / 18 ژوئن 2022 / 11:25
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 20333
  • خبرنگار : 104

خطیب جمعه اهواز: دلال‌های اقتصادی را به بدترین شکل ممکن مجازات کنید/ مردم خوزستان از شیوه نظارت بر قیمت‌ها گله دارند

امام جمعه اهواز گفت: : برخی سومدیریت‌‌ها سبب شده است که نظارت بر قیمت‌‌ها به درستی انجام نشود. مفسدان اقتصادی و دلال‌ها باید مجازات شوند.

حجت‌الاسلام سید محمدنبی موسوی‌فرد نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز امروز در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه یکی از اساسی‌ترین عناصر زیست بشر آب است، اظهار کرد: برخورداری از آب سالم از نیازهای مهم انسانی و از عوامل ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در کشور به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر لزوم مدیریت منابع آبی در کشور گفت: در حال حاضر بیش از ۲۳ استان کشور دارای چالش در حوزه منابع آبی هستند و این موضوع باید مورد توجه تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران امر قرار بگیرد.

موسوی‌فرد بیان کرد: صرفه جویی در مصرف آب باید در کشور تبدیل به یک گفتمان شود و مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه باید استفاده صحیح و اصول مصرف بهینه آب را در جامعه آموزش دهند. در عین حال بهره‌گیری از روش‌های نوین در توزیع آب نیز نقش مهمی در صرفه‌جویی در مصرف آب ایفا می‌کند.

امام جمعه اهواز همچنین با اشاره به لزوم تقویت بنیه دفاعی در کشور گفت: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در این خصوص توصیه اکیدی دارند و در این راستا لازم است تا به اقتصاد مقاومتی نیز توجه شود و اگر در زمینه اقتصاد مقاومتی نتوانیم به درستی عمل کنیم، نتیجه‌اش به زحمت افتادن مردم است.

وی با بیان اینکه مسئولین باید بیشتر به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب توجه کنند، گفت: برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی و مجازات این افراد به بدترین شکل ممکن، تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

موسوی‌فرد با اشاره به توجه دولت سیزدهم به استان خوزستان، تصریح کرد: با هر بار سفر رئیس جمهور به استان خوزستان اعتبارات زیادی برای توسعه شاخص‌ها در این استان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه مردم خوزستان از شیوه‌ی نظارت بر قیمت‌ها در خوزستان گله‌مند هستند، گفت: برخی سومدیریت‌‌ها در کشور سبب شده است که نظارت بر قیمت‌‌ها به درستی انجام نشود.

امام جمعه اهواز یادآور شد: دستگاه‌هایی که در این زمینه مسئول هستند باید به گونه‌ای عمل کنند تا از فعالیت دلال‌ها در حوزه‌های نظیر مسکن، عرضه مواد غذایی و … جلوگیری به عمل آید.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار