جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳

Friday, 19 April , 2024

فاضلاب از ۹ نقطه دزفول به رودخانه دز می‌ریزد

رئیس شورای شهر دزفول گفت: این معضل که مورد اعتراض شهروندان و گردشگران است شایسته دزفول نیست.

محمدحسن پرآور، رئیس شورای شهر دزفول با اشاره به ورود فاضلاب از ۹ نقطه به رودخانه دز اظهار کرد: هرچند تاکنون این مشکل در ۳ نقطه برطرف شده، اما ضرورت دارد هرچه زودتر با برنامه ریزی صحیح و اساسی متولیان، این معضل قدیمی برطرف شود.
او گفت: رفع مشکلات فاضلاب و تکمیل طرح جامع فاضلاب از مهمترین مطالبات شهروندان است.
پرآور عبور رودخانه از وسط شهر دزفول را یک نعمت و افتخار برای مردم این شهر دانست که شایسته نیست با این وجود، برخی نقاط شهرستان با مشکل کم آبی و قطعی آب مواجه باشند.
رئیس شورای شهر دزفول تامین آب شرب مردم را یک اولویت اساسی و مهم عنوان کرد که شورای شهر همواره اعلام آمادگی کرده اند برای در اختیار قرار دادن چاه‌ها در کنار آبفا خواهد بود.
این مقام مسئول با یادآوری ارایه اطلاعات غلط در خصوص فاضلاب که موجب شد اعتبارات بخش فاضلاب به دزفول اختصاص نیابد، گفت: معضل فاضلاب را زنگ خطر توصیف کرد که نابودی بافت کهن را به صدا درآورده.
به گفته محمدحسن پرآور معضل آب‌های سطحی و فاضلاب به طور مرتب موجب ریزش و تخریب اماکن ارزشمند تاریخی در بافت کهن می‌شود.
پرآور گفت: برخی از این اماکن تاریخی که دچار ریزش شده اند قابل مرمت هستند، اما تعداد زیادی قابلیت مرمت ندارند لذا ضرورت دارد فاضلاب بافت کهن هرچه زودتر و قبل از بروز فاجعه ساماندهی شود بنابراین تقاضا داریم مدیرعامل آبفای خوزستان اهتمام ویژه‌ای به این مهم داشته باشد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار