سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳

Tuesday, 16 April , 2024

  • پنج‌شنبه / 30 ژوئن 2022 / 13:33
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 20471
  • خبرنگار : 104

وزیر اقتصاد: واردات کالا‌های ته‌لنجی ضابطه‌مند‌ می‌شود/ افزایش سفر‌های دریایی لنجداران از ۳ به ۶ سفر

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: قرار است واردات کالا‌های ته لنجی ضابطه‌مند ‌شود و پلیس اقتصادی و گمرک مانع واردات برخی کالا‌ها در شهر‌های مرزی نشود.

احسان خاندوزی‌ وزیر امور اقتصادی و دارایی‌ در دومین سفر خود به استان خوزستان مسائل و وضعیت اقتصادی شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و اهواز، را با برگزاری نشست‌های تخصصی با مسوولان مربوطه بررسی خواهد کرد.

بازدید از مرز شلمچه و‌ ساختمان اداره کل جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی اهواز، برگزاری نشست‌های تخصصی در خصوص بررسی وضعیت اقتصادی شهرستان‌های اهواز، آبادان و خرمشهر، و بازدید از گمرک اروند کنار آبادان از جمله برنامه‌های سفر یک روزه وزیر اقتصاد به خوزستان است.
خاندوزی در نخستین برنامه سفر استانی به خوزستان برای بررسی مشکلات فعالان اقتصادی منطقه از گمرک اروندکنار این استان بازدید کرد و ‌پای صحبت لنج‌داران این منطقه نشست و مشکلات آنان را مورد بررسی قرار داد.

در این بازدید لنج‌داران موضوعاتی چون اجرا نشدن طرح‌های مربوط به ته‌لنجی و محدودیت‌های اعمال شده در این زمینه، عدم محدودیت در گمرکات هندیجان، گناوه و دیلم در واردات ته لنجی، افزایش قیمت تعرفه واردات لنج‌ها تا ۴۰ میلیون تومان و تخلیه تنها هشت لنج طی دو ماه و عدم صدور مجوز برای بیش از ۳۰ وانت نیسان و اجازه دو بار واردات را در حضور وزیر اقتصاد مطرح کردند.

در این بازدید وزیر اقتصاد در پاسخ به گلایه‌های لنج‌داران گفت: آمار رسمی این گونه موارد و تفاوت یا تبعیض بین گمرکات در واردات ته‌لنجی را تأیید نمی‌کند و در این خصوص ابلاغیه‌های لازم صادر شده است.

وی با بیان اینکه شنبه در جلسه سران قوا مسائل مالیاتی لنج‌داران و مرزنشینان را از طریق قوه قضائیه، مجلس و هیئت دولت بررسی می‌کنیم، گفت: با مصوبه هیئت دولت قرار است تعداد سفر‌های دریایی لنجداران از ۳ به ۶ سفر در سال افزایش یابد.

‌خاندوزی افزود: قرار است واردات کالا‌های ته لنجی ضابطه‌مند ‌شود و پلیس اقتصادی و گمرک مانع واردات برخی کالا‌ها در شهر‌های مرزی نشود.

وی در گفتگو با تجار و بازرگانان در اروندکنار نیز گفت: باید گمرک در این منطقه به ظرفیت اسمی خود دست یابد و دوباره فعال شود.

اروندکنار و چوئبده از گمرکات فعال آبادان هستند که البته گمرک اروندکنار پس از چند سال وقفه با پیگیری‌های لازم برای انجام تشریفات مربوطه در حوزه صادرات و واردات فعال شده است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار