سه شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱

Tuesday, 9 August , 2022

ساعت کاری ادارات خوزستان در روز دوشنبه تا ساعت ۱۲ اعلام شد

کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای خوزستان، ساعت کاری همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان را برای امروز دوشنبه تا ساعت ۱۲ اعلام کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان، براساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا، با توجه به تغییر ناگهانی شرایط جوی و افزایش غلظت گرد وغبار و پایداری هوا ساعت کاری همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی خوزستان امروز دوشنبه ۱۳ تیر تا ساعت ۱۲ است.

بر اساس این اطلاعیه، مراکز امدادی، درمانی، بهداشتی، اورژانس ۱۱۵، بخش‌های دارای نوبت کاری و عملیاتی، خدمات شهری شهرداری‌ها، بیمارستان‌ها و آتش نشانی‌ها از این تعطیلی مستثنی هستند.

همچنین امتحانات مراکز آموزشی و آموزش عالی در روز دوشنبه بدون تغییر و براساس برنامه اعلام شده توسط مراکز مربوطه برگزار خواهد شد.

این چهارمین اطلاعیه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای خوزستان برای تعیین تکلیف ادارات و دستگاه‌های اجرایی برای امروز دوشنبه است. نخستین اطلاعیه دیشب برای تاخیر ۲ ساعته در آغاز به کار شهرستان‌های اهواز، حمیدیه، باوی، کارون، دزفول، اندیمشک، شوش، کرخه، شوشتر، گتوند، دشت آزادگان و هویزه صادر شد. دومین اطلاعیه در ساعت هشت صبح دوشنبه، تعطیلی شهرستان‌های دزفول، اندیمشک، شوش و کرخه را اعلام کرد. سپس این کارگروه در اطلاعیه‌ای در ساعت ادارات شهرستان دشت آزادگان تعطیل کرد.

گرد و غبار از روز شنبه سراسر خوزستان را درگیر کرده است. اداره کل هواشناسی خوزستان دیروز در اطلاعیه‌ای نسبت به ورود گرد و خاک به استان از اوایل وقت یکشنبه تا اواخر وقت دوشنبه هشدار سطح نارنجی صادر کرده است.

اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، افزایش گرد و غبار در ۱۸ شهرستان را اعلام و میزان غلظت گرد و غبار با اندازه ۱۰ میکرون (PM۱۰) در ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه در شهرهای شوش و الوان یک هزار و ۲۴۰، اهواز یک هزار و ۱۶۰، دزفول ۹۷۸، شوشتر ۹۳۰، دشت آزادگان ۹۰۱، اندیمشک ۸۶۲، گتوند ۸۴۲، شادگان ۶۳۲، آبادان ۵۳۲، بندرامام خمینی(ره)۵۱۸، حمیدیه ۵۰۳، بهبهان ۵۰۱، ایذه ۴۹۸، ماهشهر ۴۶۶، رامشیر ۳۸۳، مسجدسلیمان ۳۸۳، امیدیه ۳۰۳ و هندیجان ۲۳۹ میکروگرم برمترمکعب گزارش کرده است.

حد مجاز غبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم برمترمکعب است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار