سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳

Tuesday, 16 April , 2024

کرونا/ بهبودیافتگان از کرونا پس از یک سال از بهبودی چه علائمی دارند؟

دکتر آندری زونکوف اعلام کرد که عفونت کرونا ممکن است عوارضی ایجاد کند که یک سال پس از عفونت ظاهر می‌شود.این پزشک برای افرادی که تابستان گذشته به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند توصیه‌هایی ارائه کرده است.

زوونکوف توضیح داد که امواج کووید۱۹ در روسیه “اثرات واضح” را به شکل عوارضی بر جای گذاشت که می‌تواند چندین ماه پس از ابتلا به این بیماری ظاهر شود.به گفته وی، جدی‌ترین عفونت‌ها مربوط به سویه «دلتا» بود که در نیمه دوم سال گذشته غالب بود.

این پزشک روس می‌گوید: «سال گذشته متغیر «دلتا» شیوع پیدا کرد که بسیاری را به کام مرگ کشاند و اثری قوی در قالب عوارض از خود به جای گذاشت که عمدتاً رگ‌های خونی در اندام‌های مختلف بدن به ویژه ریه‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی می‌افزاید، ماهیت عوارض ناشی از ویروس، حتی آن‌هایی که پس از یک سال پس از بهبودی از بیماری ظاهر می‌شوند، به عوامل زیادی بستگی دارد و این تا حدودی شبیه به “لاتاری” است.

ازوونکوف می‌گوید: همه چیز به شدت و مدت بیماری بستگی دارد، برخی به سندرم اختلال عملکرد چند عضوی مبتلا شدند که همه ارگان‌ها را شامل می‌شود و برخی دیگر همچنان از نارسایی ریه رنج می‌بردند و به عارضه‌ای به نام «قلب ریوی» مبتلا شده اند، زیرا نارسایی تنفسی باعث افزایش بار این بیماری بر قلب می‌شود و این مسئله به طور کلی شبیه به «لاتاری» است.

این پزشک به افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند توصیه می‌کند که تحت معاینات پزشکی قرار گیرند. انجام معاینات جامع پزشکی ضروری است و در صورت کشف مشکل توسط پزشک باید در دوره‌های توانبخشی مانند ورزش، فیزیوتراپی و آبگرم درمان شود. شما باید در برابر ویروس کرونا دوباره واکسینه شوید.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار