دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳

Monday, 15 April , 2024

  • سه‌شنبه / 26 جولای 2022 / 11:46
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 20621
  • خبرنگار : 104

وضعیت پروازها و فروش بلیت باید ساماندهی شود / وزیر راه پاسخگو باشد

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد شدید از وضعیت پروازها و دیگر ناوگان حمل و نقل مسافری به ویژه در مسیرهای خوزستان گفت: قیمت بلیت پروازها در مسیر اهواز به تهران به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان هم رسیده است اما هیچکسی پاسخگو نیست و وضعیت بسیار نابسامان است.

سید کریم حسینی ، با انتقاد شدید از وضعیت پروازها و دیگر ناوگان حمل و نقل مسافری به ویژه در مسیرهای خوزستان اظهار کرد: وضعیت پروازها به ویژه در مسیر اهواز بسیار بد شده و علاوه بر بالابودن قیمت‌ها اصلا بلیتی برای خرید نیست.

وی افزود: گناه خوزستانی‌ها چیست که مسافران و یا زائرانی از کشور عراق در فرودگاه‌های اهواز حضور پیدا می‌کنند و شرکت‌های هواپیمایی به بهانه حضور این افراد قیمت پروازها را چند برابر می‌کنند.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: همه مردم اهواز در تهیه بلیت به شدت مشکل دارند و اصلا بلیتی برای خرید پیدا نمی‌شود. قیمت بلیت پروازها در مسیر اهواز به تهران به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان هم رسیده است اما هیچکسی پاسخگو نیست و وضعیت بسیار نابسامان است.

حسینی عنوان کرد: روزانه حدود ۲۰ پرواز در مسیر اهواز به تهران در سامانه‌های فروش بلیت عرضه می‌شد که اکنون به ۲ تا ۳ پرواز کاهش یافته است که این مساله، وضعیت را برای تهیه بلیت بسیار سخت می‌کند.

وی با بیان اینکه باید وضعیت پروازها و فروش بلیت ساماندهی شود، افزود: وزیر راه باید نسبت به این وضعیت نابسامان پروازها به ویژه در مسیرهای پروازی اهواز پاسخگو باشد و اگر چنین اتفاقی رخ ندهد نمایندگان خوزستان قطعا تا مرحله استیضاح وزیر راه پیش خواهند رفت زیرا شرایط بسیار بد است.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی همچنین با گلایه از وضعیت نامناسب قطارها به ویژه در محور جنوب عنوان کرد: وضعیت کیفی قطارها به ویژه قطارهایی که در محور جنوب تردد می‌کنند اصلا خوب نیست و مردم در شرایط بسیار بدی با این قطارها تردد می‌کنند.

حسینی ادامه داد: اینکه در هوای گرم خوزستان قطاری وسایل سرمایشی و خنک کننده درستی نداشته باشد اصلا در شان مردم نیست و باید این وضعیت اصلاح شود. وزیر راه و شهرسازی باید هرچه سریعتر به این حوزه‌ها ورود کند و برای حل این مسایل چاره‌ای بیاندیشد.

وی گفت: شرایط تهیه بلیت اتوبوس نیز دشوار شده و حتی گزارش‌هایی از ترمینال‌های اتوبوسی دریافت کرده‌ام که مردم برای تهیه بلیت شب را در ترمینال بیتوته می‌کنند تا بتوانند بلیت تهیه کنند و به مقصد مورد نظر بروند. این شرایط اصلا قابل پذیرش و در شان مردم نیست و شخص وزیر راه و شهرسازی حتما باید برای این مساله‌ چاره اندیشی کند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار