سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 April , 2024

  • چهارشنبه / 27 جولای 2022 / 12:06
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 20639
  • خبرنگار : 104

آمار نگران کننده طلاق در خوزستان/ ثبت بیش از ۱۰ هزار ۲۰۰ طلاق در یک سال

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: در سال گذشته ۴۰ هزار و ۳۹۲ ازدواج در خوزستان ثبت شد که درهمین مدت، بیش از ۱۰ هزار و ۲۰۰ طلاق صورت گرفت.

پرویز امیری معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال قبل ۴۰ هزار و ۳۹۲ ازدواج در استان خوزستان ثبت شد که ۳۷ هزار و ۲۹۶ مورد آن شهری و سه هزار و ۹۶ مورد روستایی بود.

وی با بیان اینکه یک چهارم ازدواج‌ها در خوزستان به طلاق ختم می‌شوند، افزود: در همین بازه زمانی ۱۰ هزار و ۲۴۸ مورد طلاق صورت گرفت که ۹ هزار و ۶۹۳ مورد شهری و ۵۵۵ مورد در مناطق روستایی این استان بود.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: شهرستان اهواز با ۱۲ هزار و ۶۷۸ مورد ازدواج و سه هزار و ۷۱۹ مورد طلاق بیشترین آمار را در بین شهر‌های استان در سال گذشته داشت.

وی ادامه داد: عمده مشکل جوانان در مسیر ازدواج، بحث اشتغال و مسکن است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد همچنین میزان تسهیلات ازدواج باید افزایش یابد و به آسانی در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

پرویز امیری تصریح کرد: متاسفانه خیلی از زوج‌های جوان آگاهی کاملی نسبت به زندگی زناشویی نداشته و از مراکز مشاوره قبل و بعد از ازدواج کمتر بهره می‌گیرند به همین دلیل هر اختلافی که بین طرفین ایجاد شود سریعا به درگیری و تنش کشیده می‌شود.

وی در ادامه به فعالیت سمن‌های استان اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم نهاد به صورت ویژه در جهت پیشگیری از بیماری‌های واگیردار و کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده شود.

وی عنوان کرد: بنا داریم از ظرفیت خانه‌های جوان جهت استقرار کادر بهداشت و خدمات رسانی به مردم استان استفاده کنیم.

امیری با اشاره به اینکه مهمترین مشکل و دغدغه جوانان مسئله اشتغال است که باید برای آن فکر اساسی کرد گفت: مهمترین گلایه به حق جوانان از مسئولان مبحث اشتغال است، زیرا حجم بزرگی از جامعه را جوانان تشکیل می‌دهند و باید فضای لازم برای فعالیت آن‌ها فراهم شود.

وی افزود: حل مشکلات جوانان تنها مربوط به وزارت ورزش و جوانان نیست، زیرا بسیاری از نهاد‌های دولتی، عضو ستاد ساماندهی امور جوانان هستند و آن‌ها نیز سهم بسیاری برای حل مشکلات جوانان دارند.

امیری گفت: در شرایط کنونی و با وجود مشکلات اقتصادی و بیکاری در جامعه، تا زمانی که بحث اشتغال جوانان حل نشود، نمی‌توان به فکر امور دیگر آن‌ها بود. موضوع جوانان صرفا مقوله ورزش نیست و گستره آن شامل تمام اقشار جامعه است که در صورت عدم توجه به این امر، مشکلات گریبانگیر تمام خانواده‌ها خواهد شد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار