سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳

Tuesday, 16 April , 2024

سازماندهی ۸۰ تیم امدادی هلال احمر خوزستان برای کمک به مناطق متاثر از سامانه مونسون

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ۸۰ تیم امدادی برای امدادرسانی به مناطق متاثر از سامانه بارشی مونسون در خوزستان سازماندهی شده‌اند.

وحید شعبانی روز شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۴۰ آمبولانس و ۲۵ بسته امدادی به این منظور تامین شده است، افزود: این تیم ها در بخش های جستجو و نجات، جستجو در سیلاب و جستجو در کوهستان تقسیم بندی شده‌اند.

وی بیان کرد: در سه حوزه امکانات سبک، نیمه سنگین و سنگین پیش بینی لازم انجام گرفته و در حوزه عوامل انسانی نیز مناطق مختلف برای امدادرسانی تعیین شده است. در حوزه هماهنگی با دستگاه های مختلف نیز همکاری‌ها خوب بوده تا بتوان به خوبی از این شرایط بحرانی خارج شویم.

وی با مطلوب توصیف کردن وضعیت تجهیزات، پشتیبانی و امدادگران خوزستان ادامه داد: ۲۵ شعبه شهرستانی و ۲۴ پایگاه کوهستانی هلال احمر خوزستان در شهرستان های مختلف استان در آماده باش کامل هستند.

وی گفت: هلال احمر بالگردی را برای امدادرسانی در مناطقی که تحت تاثیر این سامانه هستند در نظر گرفته و چند قایق نیز برای امدادرسانی در سیلاب تامین شده‌ است.

وی بیان کرد: در سه روز آینده بخشی از این تجهیزات به شهرستان‌های مورد نیاز در استان منتقل خواهد شد. همچنین برخی اقلام زیستی به این مناطق منتقل شده تا مردم برای تهیه نیاز احتمالی خود مشکل نداشته باشند.

شعبانی ادامه داد: مناطق امنی در خوزستان مشخص شده تا تجهیزات و افرادی که در مناطق پر خطر هستند در آنجا مستقر شوند، ولی تاکنون منطقه‌ای تخلیه نشده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: بخشی از مخاطرات این سامانه در بارشی است که دارد و بخش دیگر مخاطرات در حوادث تابعی است که ممکن است این سامانه به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند با سامانه ۱۱۲ با هلال احمر تماس برقرار کنند افزود: این سامانه ارتباطی نیاز به شبکه و خط تلفن ندارد و در صورتی که فردی با خطر روبه رو شد و نیاز به کمک امدادگران هلال احمر داشت می‌تواند با این سامانه ارتباط برقرار کنند.

سازمان آب و برق خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به احتمال جاری شدن سیل در همه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و آبراه‌ها به ویژه در مناطق شمال، شمال شرق، شرق و جنوب شرق استان از جمله رودخانه‌های زرد، اعلاء، مارون، جراحی، زهره، خیرآباد، شور دشت بزرگ، شور لالی، شور اندیکا و رودخانه‌ها و مسیل‌های منتهی به آنها در پی فعالیت سامانه مانسون هشدار داده است و از خوزستانی‌ها درخواست کرده از ساعات اولیه روز جمعه ۶ مرداد تا ۱۱ مرداد، از نزدیک شدن به بستر و حریم این رودخانه‌ها به طور جد خودداری کرده و نسبت به جمع آوری هرگونه تجهیزات، تاسیسات و … از این مناطق اقدام کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز با اشاره به تغییر مسیر سامانه بارشی مونسون از شرق به مرکز و غرب استان، گفت: تاکنون بارندگی در ۱۱ شهرستان گزارش شده که منجر به مسدود شدن راه روستایی در ۲ شهرستان و قطع برق مناطق در سه شهرستان شده است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار