جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳

Friday, 19 April , 2024

سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان: تلاش برای بازگشایی ۳۱ مسیر روستایی خوزستان ادامه دارد

سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با بیان اینکه تردد در تمام محورهای اصلی این استان برقرار است گفت: تلاش برای بازگشایی ۳۱ مسیر روستایی خوزستان که بر اثر بارندگی مسدود شده ادامه دارد.

مرتضی بهداروندی یکشنبه اظهار داشت: در پی ورود سامانه بارشی مونسون، محورهای ایذه – دهدز، مسجدسلیمان – اندیکا – تاراز و گتوند – کیارس به دلیل بارش باران با ریزش کوه مواجه شدند.
وی افزود: علاوه بر ریزش کوه در این محورها، با فروکش کردن آب شاهد گل و لای در مسیر تردد خودروها بودیم.
سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان ادامه داد : باتلاش ۱۵۰ نیروی انسانی و بکارگیری ۵۰ دستگاه ماشین آلات در شبانه روز گذشته تمامی محورهای اصلی استان باز شدند.
بهداروندی بیان کرد: در حال حاضر ۳۱ محور روستایی در سه شهرستان ایذه ، باغملک و بهبهان به دلیل سیلاب مسدود می باشند که پس از فروکش آب مسیر این روستاها بازگشایی خواهد شد.
سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان خاطرنشان کرد: نیروها ، ماشین آلات و تیمهای عملیاتی این اداره در حالت آماده باش بسر می برند تا در صورت انسداد محورهای اصلی و روستایی در کمترین زمان ممکن وارد عمل شوند.

به گزارش ایرنا اداره کل مدیریت بحران خوزستان، پیش از این نسبت به نفوذ توده موسمی مونسون هند هشدار سطح قرمز صادر کرد.

از عصر شنبه برخی مناطق خوزستان از جمله ایذه، باغملک و بهبهان شاهد بارندگی بودند ،۲ نفر در هفتکل و باغملک نیز بر اثر صاعقه جان خود را از دست دادند.

مونسون‌ها نسیم‌های دریایی شدید هستند که به ویژه در آسیای جنوبی و بخش‌هایی از آفریقا دیده می‌شوند و تقریبا ۶ ماه از سال را از جانب شمال شرقی و ۶ ماه دیگر را از جنوب غربی می‌وزند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار