جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳

Friday, 19 April , 2024

وقتی دل ها حسینی می شود

حال و هوای این روزها ، جور دیگری است ، چشم ها ناخواسته پر اشک می شود، اشکی که از عمق وجود دل های عاشق ابا عبدالله الحسین (ع) سرچشمه گرفته اند.

جای جای ایران اسلامی با آغاز ماه محرم در غم عزای حضرت سیدالشهدا (ع) سیاهپوش شده است.ایران اسلامی غرق عزای فرزند زهرا (س) است و مردم در نقاط مختلف کشورمان با دل هایی سرشار از عشق به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پرچم عزا برافراشته‌اند.
عشق به حسین (ع) عشق به عزت و اقتدار و عشق به همه خوبی ها است . عشق به حسین (ع) ، عشق به ایمان و اعتقاد و سربلندی است .عشق به حسین (ع) عشق به مردانگی و آزادگی است .
به راستی که هرکس سعادت می خواهد باید ره این عشق را طی کند و مردانه حسینی شود.هرکس عزت می‌خواهد ، باید عاشقانه راه و مسیر روشن حسینی را برگزیند.
به راستی که راه حسین (ع) ، راه نور و سعادت ‌و عشق و ایمان و اعتقاد است .

راه حسین(ع) روشنی بخش و ضامن سعادت و سرافرازی است.

سبحان رستمی کیا یک جوان اندیمشکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، ایام محرم را نماد عشق به اهل بیت (ع) دانست و گفت : هیچ چیزی نمی‌ تواند عشق به فرزند زهرای مرضیه (س) را در بین جوانان کمرنگ کند.
وی گفت: با وجود تلاش وسیع دشمنان در تهاجم فرهنگی و تلاش برای کمرنگ کردن اعتقادات مردم ، جوانان هر سال پرشورتر از سال های قبل در ایام محرم سوگواری می کنند.

علیرضا زرگوش هم گفت : حضرت امام حسین (ع) سمبل آزادگی و سربلندی است و عشق به ایشان در بین همه نسل ها و در همه دوران ها ، زنده و جاودان خواهد بود .
مریم‌ نادری پور دانشجوی اندیمشکی هم گفت: عاشورا مکتب عشق و انسانیت است و از این مکتب می‌توان درس های بزرگی آموخت .
وی افزود : امام حسین ( ع) الگوی برتر انسانیت و آزادگی است و هرکس راه ایشان را برگزیند سعادت دنیا و آخرت را برای خود رقم می زند.

وی‌گفت: حضور جوانان‌ونوجوانان در مراسم های عزاداری ایام محرم مصداق واقعی عشق به سید و سالار شهیدان (ع) است .

محرم حلقه اتصال حیات معنوی
حجت الاسلام سیدکمال موسوی امام جمعه اندیمشک در خصوص ایام محرم گفت:اگر محرم و عزای سید و سالار شهیدان (ع) را از ما بگیرند حیات معنوی ما از بین می رود.
وی افزود : ترویج فرهنگ عاشورا یک وظیفه عمومی است و با ترویج این فرهنگ بستر سعادتمندی برای همگان فراهم می‌شود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی اندیمشک هم گفت: شهروندان خداجو و عاشق اهل بیت (ع) اندیمشک با شور و عشق حسینی مراسم های ویژه آغاز دهه محرم را برگزار و در سوگ‌ شهادت فرزند حضرت زهرا (س) عزادار هستند .
به گفته حجت الاسلام حسینوند ایام محرم فرصتی برای تجدید میثاق با اهل بیت (ع) و حضرت امام حسین (ع) می باشد .
وی بیان کرد : ایام محرم فرصت ارزشمندی برای تقویت بعد معنوی جامعه و ترویج فرهنگ انسان ساز عاشورا است.

رییس شورای هیات‌های مذهبی اندیمشک نیز گفت: مردم خداجوی اندیمشک در ایام محرم به زیباترین شکل ممکن عشق و ارادت خود را به سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) به نمایش می‌گذارند.
محمدرضا یزدانی افزود : برنامه های ایام محرم امسال با مشارکت اقشار مختلف مردم عاشق اهل بیت (ع) در اندیمشک با شور حسینی مضاعف برگزار می گردد.
وی گفت: پرچم عزای امام حسین (ع) در نخستین شب از ماه محرم در میدان امام خمینی (ره) با حضور مردم و مسوولین شهرستان برافراشته شد .

یزدانی با اشاره به تلاش هیات های مذهبی برای برگزاری مراسم های ویژه محرم با شور حسینی گفت: گردهمایی سوگواران حسینی در یوم العباس ، مراسم ویژه شام غریبان ، گردهمایی عزاداران حسینی در روز عاشورا ، پخت و توزیع ۲۰ هزار پرس غذای نذری بین نیازمندان، مراسم علمداران و شیرخوارگان‌حسینی و آیین‌های سوگواری از جمله برنامه‌های ویژه محرم در اندیمشک است.

به گفته وی مردم و عاشقان اهل بیت (ع) در شهرستان اندیمشک با دل هایی حسینی همچون‌ همیشه در این ایام شوری دوباره می آفریند و پر شور و با اشتیاق در مجالس عزاداری حضور می باند.
این روزها جای جای شهرستان اندیمشک در غم شهادت سرور شهیدان حضرت امام حسین (ع) رخت عزا پوشیده و سیاهپوش شده است .
مردم خداجوی اندیمشک با نصب پارچه های سیاه سر درب منازل خود ، عاشقانه برای شهادت امام حسین (ع) عزادار هستند .
در اغلب مناطق شهر اندیمشک ، شهرهای تابعه و روستاهای شهرستان مراسم های ویژه عزاداری برگزار می شود.

بیش از ۲۰۰ هیات عزادار اندیمشک در این ایام با حضور اقشار مختلف مردم ، مراسم های سینه زنی و زنجیر زنی برگزار می کنند.
همچنین مردم در ایام محرم و اربعین حسینی به صورت خودجوش اقدام به برپایی مواکب برای پذیرایی از زائران کربلا می کنند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار