جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳

Friday, 19 April , 2024

  • چهارشنبه / 3 آگوست 2022 / 12:23
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 20725
  • خبرنگار : 104

انتقاد نماینده شوش و کرخه از محرومیت این ۲ شهرستان از اعتبارات آلایندگی

نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه عوارض آلایندگی ناشی از شرکت های نفت و گاز شامل شوش و کرخه نیز می باشد گفت: محرومیت این ۲ شهرستان از این اعتبارات ظلم به مردم محروم شوش و کرخه است.

محمدکعب عمیر با بیان اینکه با جدیت وصول حق آلایندگی شهرستان های کرخه و شوش از وزارت نفت در حال پیگیری است اظهار داشت: با پیگیری مجمع نمایندگان خوزستان و موافقت رییس جمهور چهار هزار میلیارد ریال به عنوان عوارض آلایندگی شرکت های نفت و گاز به خوزستان اختصاص یافت .
وی با بیان اینکه بخشی از این اعتبار به شهرستان های شوش و کرخه اختصاص یافت گفت: قرار بود در تیرماه برای شهرداری ها و دهیاریهای شهرستان شوش ۷۰میلیارد ریال و ۴۰ میلیارد ریال نیز به شهرداری ها و دهیاریها شهرستان کرخه اختصاص یابد.
کعب عمیر در ادامه افزود: متاسفانه وزارت نفت شکایت کرده و حاضر نیست عوارض آلایندگی شهرستان های شوش و کرخه را پرداخت کند لذا پرداخت عوارض آلایندگی به این ۲ شهرستان متوقف شد اما به تعدادی از شهرستانهای خوزستان پرداخت شد.
نماینده مردم شوش و کرخه اظهار داشت: پیگیری برای وصول مطالبات شهرستان های شوش و کرخه از محل عوارض آلایندگی در حال انجام است.

معاون وزیر کشور سال گذشته طلب استان خوزستان بابت عوارض آلایندگی را ۳۰۰ هزار میلیارد ریال عنوان کرد.

یکی از چالش های زیست محیطی استان خوزستان علاوه بر آلودگی ناشی ریزگرد و گردو خاک ، آلودگی ناشی از صنایع و شرکت های نفتی است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار