جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳

Friday, 19 April , 2024

ورود ۲ کشتی اقیانوس‌پیما حامل گندم و روغن خام خوراکی به بندر امام خمینی(ره)

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان گفت: ۲ فروند کشتی اقیانوس‌پیما حامل گندم و روغن خام خوراکی روز پنجشنبه به لنگرکاه بندر امام خمینی(ره) رسیدند.

امید جهان نژادیان اظهار داشت: کشتی ۷۰ هزار تنی گندم و کشتی ۳۳ هزار تنی روغن خام نباتی در چند روز آینده برای تخلیه محموله‌های خود در اسکله “فله بار” مجتمع بندری امام خمینی(ره) پهلو خواهند گرفت.

وی افزود: این ۲ محموله کالای اساسی توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران وابسته به وزارت جهاد کشاورزی سفارش و خریداری شده است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان افزود: محموله گندم پس از پهلوگیری در اسکله، بدون توقف و انبارش، به صورت یکسره به مناطق مختلف کشور حمل می‌شود و محموله روغن خام خوراکی با تانکرهای مخصوص به کارخانه‌های تصفیه روغن انتقال داده می‌شود.

جهان‌نژادیان ادامه داد: چند فروند کشتی حامل گندم در مسیر بندر امام خمینی(ره) هستند که در روزهای آینده در لنگرگاه این مجتمع بندری پهلو می‌گیرند و بارهای خود را تخلیه می‌کنند.

به گفته وی در چهار ماه نخست امسال حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن گندم و روغن خام خوراکی از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد کشور شده است.

حدود ۸۰ درصد کالاهای اساسی (نهاده‌های دامی و غلات) مورد نیاز کشور از بندر امام خمینی(ره) وارد می‌شود.

ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بندر امام خمینی(ره) ۵۰ میلیون تن است.

سال گذشته حدود ۴۴ میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در این مجتمع بندری کشور تخلیه و بارگیری شده است. بندر امام خمینی(ره) در ۱۲۰ کیلومتری جنوب اهواز و در سواحل خور موسی در جنوب استان خوزستان واقع است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار