سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳

Tuesday, 16 April , 2024

دبیرکل جمعیت هلال احمر: ۱۶هزار داوطلب هلال احمر برای خدمت رسانی به زائران اربعین ساماندهی شدند

دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: ۱۶هزار داوطلب ، امدادگر و نجات گر جمعیت هلال احمر برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی امسال ساماندهی شدند.

یعقوب سلیمانی روز شنبه پس از نشست هماهنگی با مسئولان ستاد اربعین حسینی خوزستان در گفت‌و گو با خبرنگاران رسانه‌ها افزود:۵۷۰ پایگاه ثابت ، ۱۱۶ پایگاه موقت و چهار هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو امدادی و عملیاتی برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی به کار گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسئولیت درمانی و امدادی به زائران اربعین حسینی در خاک عراق برعهده هلال احمر است افزود:در ایام اربعین با توجه به پیش بینی پنج میلیون زائر ، پست های امدادی و درمانی هلال احمر در عراق نسبت به ۲ سال قبل سه برابر شده ضمن آنکه داروی مورد نیاز همه پایگاه های امدادی نیز تامین شده است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در ادامه از راه اندازی ۱۵پست امدادی ثابت و ۱۵ پست امدادی سیار در مرزهای شلمچه و چذابه در روزهای آینده خبر داد و افزود:در مجموع جمعیت هلال احمر آمادگی کامل برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی را دارد.

سلیمانی با اشاره به هوای گرم در ایام عزیمت زائران اربعین حسینی به شهرهای مقدس کربلای معلا و نجف اشرف و تمهیدات لازم برای پیشگیری از گرمازدگی زائران اظهار داشت: در این ارتباط تمهیدات لازم برای پیشگیری از گرمازدگی زائران و تامین داروی مورد نیاز اندیشیده شده تا زائران با سلامت کامل رهسپار شهرهای مقدس عراق شوند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نشست های هماهنگی بخش های هلال احمر از ۲ ماه پیش شروع شده است ابراز امیدواری کرد هلال احمر با تمهیدات لازم بتواند خدمات شایسته ای به زائران ایرانی و خارجی داشته باشد.

سلیمانی در خصوص زائران خارجی اربعین که از مرز شلمچه راهی شهرهای مقدس عراق می شوند گفت: ورود زائران خارجی به کشور و خروج آنان از مرز شلمچه نیز به دقت کنترل خواهد شد تا با سلامت کامل به شهرهای مقدس عراق عزیمت کنند.

حرکت تدریجی زائران اربعین حسینی به سمت مرزهای شلمچه و چذابه از اول ماه صفر شروع و تا چند روز مانده به روز اربعین به اوج خواهد رسید.

پیش بینی شده در مجموع پنج میلیون زائر اربعین از مرزهای رسمی کشور به کربلای معلا سفر کنند که از این تعداد ۲ میلیون نفر از مرزهای چذابه و شلمچه در خوزستان به عراق خواهند رفت.

پیاده روی اربعین در ۲ سال اخیر به علت همه گیری ویروس کرونا و موافقت نکردن مسئولان عراقی با سفر زائران ، انجام نشد.

بر اساس توافق انجام شده زائران اربعین بدون روادید و تنها با داشتن گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار همچنین تزریق ۲ دُز واکسن کرونا و یادآور می توانند در کنگره بین المللی اربعین در کربلای معلا حضور یابند.

روز سه شنبه هفته گذشته احمد وحیدی وزیر کشور برای بررسی مشکلات و تامین امکانات لازم از مرزهای شلمچه و چذابه بازدید کرد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار