سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳

Tuesday, 16 April , 2024

مدیر جهاد کشاورزی آبادان عنوان کرد: مشکل شوری آب و تاثیر آن بر عملکرد و کیفیت محصولات کشاورزی مشکل شوری آب و تاثیر آن بر عملکرد و کیفیت محصولات کشاورزی

مدیر جهاد کشاورزی آبادان گفت: تاکنون بیش از ۱۳۰۰ تن محصولات‌ تابستانه در شهرستان برداشت شده است.

حسن دشتی نژاد در خصوص آخرین وضعیت برداشت محصولات تابستانه در شهرستان آبادان اظهار کرد: کشت این محصولات از اواخر اردیبهشت ماه آغاز شد و عملیات برداشت نیز از یک ماه گذشته آغاز شده است و تا نیمه اول شهریور ادامه دارد.

وی افزود: سطح زیر کشت محصولات تابستانه در شهرستان ۲۲۰ هکتار است و تاکنون بیش از ۱۳۰۰ تن محصولات‌ تابستانه برداشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی آبادان در خصوص تامین آب محصولات تابستانه تصریح کرد: متاسفانه بهره‌برداران کشاورزی در شهرستان امنیت آبی ندارند و در حال حاضر EC آب در ایستگاه مارد ۳۷۰۰ میلی موس بر سانتیمتر و همچنین در ایستگاه پمپاژ طره بخاخ ۵۱۰۰ میلی موس است و این میزان شوری تاثیر منفی بر عملکرد و کیفیت محصولات شهرستان می‌گذارد.

دشتی نژاد با اشاره به انواع و سطح زیر کشت محصولات تابستانه عنوان کرد: در کشت تابستانه امسال ۸۵ هکتار بامیه، ۱۸ هکتار پرپین، ۲۰ هکتار ریحان، ۹ هکتار تره،۱۱ هکتار تربچه، ۸ هکتار جعفری،۲ هکتار شاهی، ۱۲ هکتار شوید، یک هکتار گشنیز، ۶ هکتار نعناع، ۴ هکتار فلفل، یک هکتار کاهو، ۱۸ هکتار خیار چمبر، ۱۷ هکتار لوبیا و ۸ هکتار کنجد کشت شده است.

وی با اشاره به اینکه برداشت هنوز ادامه دارد، افزود:پیش بینی می‌شود در سال جاری ۲ هزار تن محصولات تابستانه برداشت شود.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار