سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳

Tuesday, 16 April , 2024

کمیته بازرسی‌ دوره‌ای از دفاتر مشاوران املاک در خوزستان تشکیل شد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان از تشکیل کمیته بازرسی‌ دوره‌ای از دفاتر مشاوران معاملات املاک در خوزستان با هدف پیشگیری از تخلفات حقوقی خبر داد.

به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان حجت الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی در نشست ساماندهی روابط حقوقی اشخاص در حوزه معاملات املاک و وسایل نقلیه در دادگستری خوزستان افزود: درصد قابل توجهی از پرونده‌های حقوقی مربوط به معاملات املاک و وسایل نقلیه می‌ باشد که در آن خریدار یا فروشنده یا هر دو به دلیل کاهش اطلاعات حقوقی، دچار اشتباه شده اند.

وی اظهار داشت: مشاوران املاک و وسایل نقلیه باید در معاملات به موارد حقوقی توجه کنند و از مشاوران حقوقی بهره بگیرند تا حقی از کسی ضایع نشود و تخلفی صورت نگیرد.

امانت بهبهانی گفت:در همین راستا برنامه‌ای در سطح معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه طراحی شده است که طی آن به صورت دوره‌ای و با همکاری نهادهای مربوطه از جمله اداره های ثبت اسناد و املاک، اتاق اصناف و اتحادیه مشاوران املاک و خودرو، بازرسی‌های دوره‌ای تشکیل و ضمن شناسایی مشاوران املاک فاقد مجوز درصد اطلاعات مشاوران املاک و خودرو نیز بررسی شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات آینده معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان برگزاری دوره‌های آموزشی برای مشاوران دفاتر معاملات املاک و خودرو در راستای ارتقای دانش حقوقی آنان و کاهش پرونده‌های قضایی در این خصوص است.

در این نشست رییس شعب دادگاه‌های حقوقی اهواز نیز به بیان نکاتی در این خصوص پرداخت.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار