سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 April , 2024

تداوم شرجی نفس گیر در خوزستان

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: شرجی نفس گیر که از روز پنجشنبه گذشته برخی نقاط خوزستان را فرا گرفته امروز شنبه در ۶ نقطه استان به بالای ۸۰ درصد رسید.

به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان کرد: میزان رطوبت در صبح امروز در شادگان ۸۶، بندر ماهشهر ۸۵، اهواز و کشاورزی اهواز ۸۲، آبادان و هندیجان ۸۱، بستان ۷۳، شوش ۶۹، صفی آباد دزفول ۶۶، امیدیه ۶۴، گتوند ۶۰، حسینیه اندیمشک ۵۷ و آغاجاری ۵۶ درصد ثبت شد.

وی افزود: در بررسی نقشه‌های پیش یابی تا اواسط هفته جریانات جنوبی سبب افزایش رطوبت و شرجی در مناطق جنوبی، شرقی و مرکزی استان خواهد شد.

وی گفت:در این مدت به دلیل شاخص‌های بالای ناپایداری در بعدازظهرها، احتمال رگبار و رعد وبرق، تندباد لحظه‌ای در مناطق و ارتفاعات شمال شرقی، شرقی و جنوب شرقی و بخش‌هایی از شمال استان و وزش باد متوسط گاهی تندباد لحظه‌ای و احتمال وقوع گرد و غبار همرفتی در برخی نقاط استان به ویژه مناطق جنوبی و مرکزی آن وجود دارد.

سبزه زاری ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته آبادان با ۴۸.۷ و ایذه با ۲۵.۳ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را در خوزستان داشتند. حداقل دمای اهواز ۳۲.۶ و حداکثر ۴۷.۵ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به جنوبی شدن جریان جوی و افزایش رطوبت از روز پنجشنبه هفته گذشته تا دوشنبه هفته جاری هشدار سطح نارنجی صادر کرده است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار