سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 April , 2024

رییس اداره تعاون روستای شوش: مطالبات کشاورزان کلزاکار شوش و کرخه در حال پیگیری است

رییس اداره تعاون روستایی شهرستان شوش با بیان اینکه تاکنون مطالبات کشاورزان کلزاکار شهرستان های شوش و کرخه بابت مابه التفاوت افزایش قیمت خرید تضمینی این محصول پرداخت نشده است گفت: پیگیری برای وصول این مطالبات از سوی تعاون روستایی در حال انجام است.

هومن سپهوند روز شنبه با بیان اینکه در سال زراعی جاری از سطح ۱۵ هزار و ۵۰۰ هکتار مزارع شوش ۳۰ هزار تُن محصول کلزا برداشت شد افزود: با این میزان تولید کشاورزان این شهرستان در کشور رتبه اول را کسب کردند.

رئیس اداره تعاون روستایی شوش افزود: دولت به هنگام تحویل محصول کلزا آن را با قیمت ۱۵۰ هزار ریال برای هر کیلوگرم از کشاورزان خریداری کرد که این قیمت مورد اعتراض کشاورزان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: با پیگیری نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی قیمت نهایی خرید هر کیلوگرم کلزا به ۲۳۵ هزار ریال افزایش یافت اما تاکنون مابه التفاوت آن که معادل ۸۵ هزار ریال برای هر کیلوگرم می باشد به کشاورزان شوش و کرخه پرداخت نشده است.

سپهوند افزود: با پیگیری انجام شده پرداخت مابه التفاوت خرید محصول کلزا به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده و پیگیری برای پرداخت این رقم به کشاورزان کلزاکار از جمله کشاورزان شوش و کرخه ادامه دارد.

وی اظهار داشت: مجموعه تعاونی روستایی شوش و کرخه در کنار کشاورزان بوده و تا زمان واریز مابه التفاوت کشاورزان پیگیری لازم را انجام خواهد داد.
کشاورزان شهرستان شوش با تولید ۳۰ هزار تن محصول کلزا رتبه نخست کشور را در تولید کلزا کسب کردند.

حدود ۹۰درصد روغن خوراکی مورد نیاز کشور از خارج می‌‎شود که با توجه به مسائل بین المللی تولید کلزا در داخل کشور می‌تواند در تامین نیاز کشور موثر واقع شود.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار