جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳

Friday, 19 April , 2024

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان عنوان کرد: وجود حدود ۶۰۰ واحد تولیدی راکد و نیمه فعال در خوزستان

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: از سال گذشته تاکنون ۲۹ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشته است و تلاش برای بازگرداندن دیگر واحدهای راکد به چرخه تولید ادامه دارد.

علی مهدی پور ، با تاکید بر تلاش برای خروج از رکود واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۶۰۰ واحد راکد و نیمه فعال در شهرک های صنعتی خوزستان شناسایی شده است.

وی افزود: حدود یک هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی در خوزستان به صورت فعال در حال کار کردن هستند و حدود ۱۷ هزار نفر در این شرکت ها و واحدهای صنعتی فعال در شهرک های صنعتی خوزستان مشغول به فعالیت هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان تصریح کرد: مشاوران در حوزه کسب و کار، کار پایش واحدهای راکد مستقر در شهرک های صنعتی را آغاز کرده اند و کار عارضه یابی اولیه انجام و همچنین مشکلات واحدهای صنعتی راکد نیر احصا شده است.

مهدی پور عنوان کرد: در عارضه یابی های انجام شده، ۴۷۱ واحد صنعتی مشکل تامین منابع مالی، ۴۳ واحد صنعتی کمبود مواد اولیه و ۸۳ واحد صنعتی با مشکل بازار مواجه هستند. همچنین ۲۷ واحد صنعتی با اختلاف میان شرکا و برخی دیگر از واحدهای صنعتی با مشکلاتی از جمله بدهی و مشکلات بانکی مواجه هستند.

وی افزود: ۶۰ درصد از واحدهای غیرفعال مستقر در شهرک های صنعتی استان، مشکل تامین منابع مالی دارند. ۱۲ درصد از واحدهای صنعتی مشکل تقاضا و بازار و ۸ درصد از واحدها مشکل تامین مواد اولیه دارند. مشکلات حقوقی، فرسودی خطوط تولید و … از دیگر مشکلات واحدهای صنعتی است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: حدود ۵۰ درصد از واحدهای تولیدی راکد در شهرک های صنعتی استان به دلایل مختلفی اصلا علاقه مند به بازگشت به چرخه تولید نیستند.

مهدی پور عنوان کرد: ۱۰۵ واحد صنعتی راکد در استان نسبت به دیگر واحدهای راکد و نیمه فعال، شرایط بهتری برای بازگشت به تولید دارند. در این زمینه کارگروهی با عنوان کارگروه احیا و راه اندازی مجدد واحدهای راکد و افزایش ظرفیت تولید تشکیل شده است تا با کمک سازمان صمت استان و بسیج مهندسان بتوانیم گام های خوبی در این حوزه برداریم.

وی ادامه داد: سال گذشته در شهرک های صنعتی، ۲۱ واحد صنعتی راه اندازی مجدد شد و در دو ماه گذشته نیز ۸ واحد صنعتی راه اندازی مجدد شده است. براساس تکلیف مشخص شده باید تا پایان سال ۹۸ واحد صنعتی به چرخه تولید بازگردانده شود.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار