سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳

Tuesday, 16 April , 2024

  • چهارشنبه / 24 آگوست 2022 / 11:14
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 21198
  • خبرنگار : 104

تاکید استاندار خوزستان بر مسکن سازی در زمین های مازاد

استاندار خوزستان :زمین‌های مازاد دستگاه‌های اجرایی صرف ساخت مسکن شود.

صادق خلیلیان در نشست شورای مسکن اظهار داشت: در این جلسه چندین مبحث از جمله ثبت‌نام افراد در طرح نهضت ملی مسکن، تأمین زمین برای متقاضیان خوزستانی جهت ساخت سالانه ۷۰ هزار واحد مسکونی و پرداخت مبلغ واریزی از سوی افراد واجد شرایط مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار خوزستان با بیان اینکه در این جلسه تقسیم کاری میان شهرستان‌ها با حضور فرمانداران مربوطه صورت پذیرفت؛ بیان داشت: هرکدام از فرمانداران ملکف شدند تا زمین مورد نیاز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن را با همکاری سایر دستگاه‌ها آماده‌کنند.

خلیلیان درخصوص اختصاص زمین‌های مازاد به اجرای این طرح تصریح کرد: زمین‌های مازادی که در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار دارند باید از آن‌ها گرفته شده و صرف ساخت مسکن شود.

وی با اشاره به اهمیت ساخت مسکن ابراز داشت: ساخت مسکن سبب تسهیل در ازدواج جوانان، کاهش اجاره‌بها و تعادل در قیمت مسکن خواهد شد از این رو دولت سیزدهم این موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داده است؛ همچنین افزایش ساخت مسکن موجب خواهد شد که صنایع وابسته به آن که حدود ۱۰۰ رشته صنعت را شامل می‌شود؛ فعال‌تر شوند.

استاندار خوزستان گفت: بی توجهی به بخش مسکن و رکود آن در ۸ سال گذشته یکی از مشکلاتی بود که توسط دولت گذشته ایجاد شد؛ همین امر موجب رکود صنایع و بخش‌خدمات بود که در نهایت رشد اقتصادی منفی شد؛ بنابراین هرچه بخش مسکن توسعه بیشتری پیدا کند به رشد صنعت، خدمات و افزایش اشتغال کمک کرده‌ایم.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار