سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳

Tuesday, 16 April , 2024

  • پنج‌شنبه / 25 آگوست 2022 / 12:32
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 21229
  • خبرنگار : 104

پیش‌بینی ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای ساخت دهکده المپیک آبادان

مدیرکل فنی و نظارت بر طرح اماکن ورزشی وزارت وزرش و جوانان گفت: ۲ هزار میلیارد ریال در مدت چهار سال برای ساخت دهکده المپیک آبادان پیش بینی و در نظر گرفته شده است.

حمید شکیبامهر روز پنجشنبه در بازدید از اماکن ورزشی اروندکنار و آبادان اظهارداشت: طرح مطالعاتی برای احداث دهکده المپیک آبادان آغاز شده و این مقدار اعتبار برای دیوارکشی، ساخت تاسیسات و ورزشگاه فوتبال و سال چندمنظوره هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای ساخت دهکده المپیک آبادان ۱۰۰ هکتار زمین نیاز است، افزود: نوع تملک آن امروز با منطقه آزاد اروند مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

هنوز تصمیمی درخصوص ورزشگاه پنج مهر آبادان اتخاذ نشده است

شکیبامهر در خصوص ورزشگاه پنج مهر آبادان نیز گفت: قسمت‌هایی از سکوهای ورزشگاه از استحکام لازم برخوردار هستند و قسمت‌هایی نیز به دلیل استفاده از آب شور در ساخت آن ایمنی لازم را ندارد.

وی افزود: هنوز درخصوص تخریب و یا مقاوم سازی این ورزشگاه به جمع بندی نهایی نرسیدیم و در حال بررسی این امر هستیم.

فرآیند عملیات اجرایی استادیوم پنج مهر آبادان از سال ۱۳۶۷ آغاز شد اما به دلیل استفاده از بتن غیر استاندارد، سازه بی کیفیت، تیر و ستون‌های بتنی آن در حال تخریب است.

یکی از نمایندگان آبادان نیز در این بازدید خواستار تسریع در ساخت بزرگترین مجموعه ورزشی روباز استان خوزستان در بلوار ساحلی امام حسین(ع) آبادان شد و گفت:ساحل سازی و لایروبی بهمنشیر در این قسمت در دستور کار قرار دارد.

جلیل مختار افزود: این مجموعه ورزشی در زمینی به مساحت ۳۳ هزار مترمربع شامل محل تمرین و مسابقه فوتبال ساحلی، والیبال ساحلی، بسکتبال ساحلی، تنیس خاکی، پیست اسکیت، جاده سلامت، بدنسازی، تنیس روی‌میز و ورزش خانوادگی ساخته می شود.

۴۳ هیات ورزشی فعال و ۱۷ هزار ورزشکار در رشته‌های مختلف در آبادان مشغول فعالیت هستند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار