جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳

Friday, 19 April , 2024

حرکت کاروان عشاق الحسین (ع) به سمت کربلا/ ۲۵ روز پیاده‌روی ‌عاشقانه ‌‌تا میعادگاه عاشقان

کاروان هزار نفری “عشاق الحسین” همگام با شیعیان و شیفتگان ابا عبدالله الحسین(ع) در ایران اسلامی، برای طی کردن ۲۵ روز پیاده‌روی عارفانه و عاشقانه اربعین حسینی از بندر امام خمینی(ره) تا کربلای معلی را آغاز کردند.

کاروان پیاده روی “عشاق الحسین” متشکل از زائران حضرت اباعبدالله الحسین که با پای پیاده از تمامی نقاط کشور و استان خوزستان حرکت خود را از رامشیر شروع کرده بودند پس از عبور از شهرهای مختلف به بندر امام خمینی(ره) رسیدند.

پس از استقبال بی‌نظیر خدام مساجد، حسینیه‌ها و مواکب بندرامام خمینی (ره) از کاروان “عشاق الحسین”، هزاران نفر از مردم عاشق اهل بیت(س) بندرامام خمینی (ره) به سیل بهشتیان پیوستند، تا با پای دل و سرشار از عشق امام حسین(ع)، ایام زیارت اربعین خود را به کربلای معلی برسانند.

آیت الله محسن حیدری عضو خبرگان رهبری استان خوزستان در حاشیه مراسم اعزام کاروان “عشاق الحسین” از بندرامام خمینی(ره) با بیان اینکه هدف از این‌ حرکت در یک جمله حرکت سوی بهشت است، اظهار داشت: حرکتی که امروز مشاهده می‌کنید از سراسر کره زمین، شیعیان و شیفتگان ابا عبدالله الحسین از همه جای ایران و شهرهای مختلف بندر امام خمینی(ره)، بندر هندیجان، رامشیر، ماهشهر در ۲۵ روز آتی به طرف مرز و بعد از آنجا به طرف کربلا معلی، پیاد‌روی می‌کنند.

وی افزود: این هیچ انگیزه‌ای جز عشق به خدا و اولیاء خدا وجود ندارد این همان حرارتی است که پیغمبر اکرم فرمود:” اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً” این حرارت خاموش شدنی نیست، این مانور بزرگ شیعه و جهانی است.

آیت الله حیدری با تاکید بر اینکه پیاده‌روی اربعین حرکت بهشتی است، عنوان کرد: ده‌ها میلیون انسان از سراسر کره زمین، آسیا، آفریقا، آمریکا، اروپا و… راه افتادند تا در میعادگاه کربلا به هم بپیوندند و از آنجا راهی بهشت بشوند.

وی افزود: اگر در این زمان تکفیری‌ها، مزدوران و طرفداران بنی امیه در سوریه، عراق، لبنان، یمن و جاهای دیگر شکست خوردند، به برکت حرکت اربعین حسینی است.

عضو خبرگان رهبری استان خوزستان گفت: حرکت اربعین حسینی رژه بزرگ جهان اسلام و تشیع است، خدا را بر این نعمت شاکر هستیم.

وی در پایان بیان کرد: از همه عزیزانی که زمینه حرکت عظیم پیاده‌روی اربعین را فراهم کردند به خصوص امام جمعه محترم بندر امام خمینی(ره) جناب حجت الاسلام والمسلمین سلامت نژاد تشکر می‌کنم که با واسطه خیر شدن برای حقیر، امروز بنده چند قدمی به این حرکت الهی و پرشور مردم بندر امام خمینی(ره)‌ به سوی کربلا معلی بپیوندم و خدا را بر این نعمت شاکر هستیم.

کاظم سلامت‌نژاد امام جمعه بندر امام خمینی(ره) با عرض تسلیت شهادت سید سالار شهیدان و شهادت امام سجاد(ع) به مومنان و محبان اهل بیت(س)، اظهار داشت: به لطف خدا مردم بندر امام خمینی(ره) همزمان با سراسر کشور، عزاداری و تعظیم شعائر الهی را برگزار می‌کنند.

وی افزود: این مراسم در بندر امام خمینی(ره) با شور هر سال به نیت زیارت ابا عبدالله الحسین و ان‌شاءالله به سمت کربلا پیاده‌روی می‌کنند.

حجت‌الاسلام سلامت نژاد با تشکر از مردم بندرامام خمینی(ره) بیان کرد: از حسینیه‌ها، مواکب، متولیان کار فرهنگی و تبلیغ دین در شهر تشکر می‌کنم که با اتحاد این مراسم بزرگ، تعظیم شعائر و مصداق واقعی آیه کریمه “وَ مَنْ يُعَظِّمْ شَعائِرَ اللَّهِ فَإِنَّها مِنْ تَقْوَى الْقُلُوبِ” را در عمل نشان دادند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار