سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 April , 2024

با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهور؛ ۴ پروژه پایین‌دستی پتروشیمی در ماهشهر افتتاح می‌شود

سخنگوی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از افتتاح ۴ پروژه پایین دستی صنایع پتروشیمی در ماهشهر با محوریت اقتصاد مقاومتی و در چارچوب طرح‌های دانش بنیان با دستور رئیس جمهور خبر داد.

محسن ادیبی ، اظهار کرد: روز چهارشنبه هفته جاری، ۴ پروژه پایین دستی صنایع پتروشیمی با محوریت اقتصاد مقاومتی و در چارچوب طرح‌های دانش بنیان به صورت ویدئو کنفرانس با دستور رئیس جمهوری به بهره‌برداری می‌رسند.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ درصدی بخش خصوصی در محدوده منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی احداث شده‌اند، افزود: این پروژه‌ها در راستای اهداف و سیاست‌های کلان دولت سیزدهم و با هدف خودکفایی‌ و بهره‌گیری از دانش فنی و ظرفیت‌ها و توان داخلی در مسیر توسعه متوازن صنعت پتروشیمی و در جهت تکمیل زنجیره ارزش تولید اجرا شده‌اند.

سخنگوی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به بخشی از مشخصات فنی پروژه‌های آماده بهره‌برداری در بخش پایین دستی صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، گفت: طرح تولید کاتالیست صنعتی از گروه صنعتی رجال با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال در محل سایت سه منطقه احداث شده است.

ادیبی عنوان کرد: همچنین طرح تولید کاغذ و مقوا از کربنات کلسیم توسط شرکت پترونیکان جنوب با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد ریال به اضافه ۲.۶ میلیون دلار سرمایه‌گذاری ارزی در محل سایت یک منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی طرح تولید کامپاند و گرانول PVC و بازیافت محصول off گرید جامد از شرکت سیناسود با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال نیز در سایت یک منطقه آماده بهره‌برداری است.

ادیبی گفت: طرح تولید اسید بنزوئیک و اسید ترفتالیک خام از شرکت شادبه افروز سبلان گستر با سرمایه‌گذاری ۳۳۰ میلیارد ریال تکمیل و آماده بهره‌برداری است.

ادیبی همچنین تعداد فرصت‌های مستقیم شغلی ایجاد شده به واسطه بهره‌برداری از این طرح‌ها را ۹۵ نفر عنوان کرد و افزود: با حمایت سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با رویکرد تحولی و سرعت بخشی به تکمیل پروژه‌های در دست اجرا به منظور رفع موانع تولید در منطقه، این پروژه‌ها به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند.

سخنگوی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی خاطرنشان کرد: مجموع این طرح‌ها در راستای قطع وابستگی به خارج کشور و تکمیل زنجیره ارزش تولید محصولات پتروشیمی در صنایع پایین دستی احداث شده‌اند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار