سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳

Tuesday, 16 April , 2024

موکب به موکب رهسپار اربعینیم -۲؛ استقرار شعب کشیک در مرزهای اربعین/ با گذرنامه معتبر مراجعه کنید

تأمین امنیت مرزهای خوزستان در رویداد عظیم و بین‌المللی اربعین حسینی به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته به گونه‌ای که شعب کشیک قضائی در مرزهای استان مستقر شده است.

روز به روز بر تعداد زائران در مرزهای اربعین خوزستان افزوده می‌شود و دل‌های مشتاق زیارت امام حسین (ع) با شوری وصف ناپذیر آماده حضور در نجف و قدم زدن در مسیر بهشت هستند.

هر چه بر تعداد زائران افزوده می‌شود، کنترل‌ها برای عبور از مرزها بیش از پیش می‌شود و حساسیت این امر افزایش می‌یابد و در این زمینه زائران باید نکاتی را برای تردد سهل و آسان از مرزها رعایت کنند تا سرعت عمل خروج از مرزها کند و وقت گیر نشود این در حالی است که سالانه نسبت به این امر تاکید می‌شود ولی برخی زائران به آن بی‌توجهی کرده و مشکلاتی را ایجاد می‌کند که در این راستا معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان، هشدارهایی را در حوزه مبارزه با جعل و کلاهبرداری به عزاداران اربعین حسینی ارائه داد.

سرهنگ حکیم عبداللهی ضمن ارائه هشدارهایی در حوزه مبارزه با جعل و کلاهبرداری به عزاداران اربعین حسینی تاکید کرد: مردم به تبلیغات دروغین در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر سفر به کشور عراق در زمان اربعین حسینی با ویزای آسان و یا تورها و آژانس‌های مسافرتی ارزان توجه کنند و صرفاً به اطلاعیه‌های سازمان حج و اوقاف توجه داشته باشند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان با یادآوری اینکه زائران در نگهداری اسناد و مدارک هویتی و مسافرتی خود باید دقت لازم را داشته باشند، افزود: زوار به هیچ عنوان اسناد و مدارک هویتی خود را به افراد غیر مسئول تحویل ندهند.

وی تصریح کرد: زائران به هیچ عنوان کپی مدارک را به افرادی که ناشناس هستند، تحویل ندهند و به محض مفقودی اسناد و مدارک هویتی، مراتب را به مسئول کاروان و کنسولگری ایران در عراق اطلاع دهند و یا به محض برگشت به کشور به مراجع قضائی و انتظامی گزارش دهند

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان با اشاره به اینکه زوار مواظب خرید و فروش کالاهای تقلبی در شهرهای مرزی و کشور عراق باشند، گفت: زوار همچنین از مدارک هویتی خود مانند گذرنامه از طریق گوشی تلفن همراه عکس تهیه کنند؛ همچنین از به همراه بردن مدارک اضافی مانند گواهینامه، کارت ملی و… که در ایام مراسم اربعین لزومی به آنان نیست، خودداری کنند.

استقرار شعب قضائی کشیک

این بخشی از توصیه‌های مهم معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان برای زائران حسینی بود که بلافاصله دستگاه‌های مختلف اجرایی و نظارتی در مرزها مستقر شده اند تا در اسرع وقت خدمات رسانی به زائران ارائه کنند و حتی رئیس کل دادگستری خوزستان از مرزهای استان بازدید کرد.

علی دهقانی در این بازدید تاکید کرد: امنیت زائران حسینی بسیار حائز اهمیت است و برای تأمین امنیت تردد آنان از مرکز استان تا مرزها باید اکیپ‌هایی مستقر شود.

وی با یادآوری اینکه زمینه تأمین امنیت اموال زوار باید فراهم شود، ادامه داد: عاشورا حماسه‌ای تکرار نشدنی در تاریخ است و ما باید قدردان افتخار میزبانی از زائرین امام حسین (ع) باشیم و در همه حوزه‌ها اعم از امنیت، بهداشت و تردد زوار به بهترین نحو خدمت‌رسانی کنیم.

دهقانی افزود: انتظار ما این است که هر دستگاهی در حوزه کاری خود و بر اساس تقسیم وظایف صورت گرفته به مسئولیت خود عمل کند؛ البته دستگاه قضائی نیز همراه و همگام با سایر دستگاه‌ها آماده ارائه اقدامات حمایتی و رسیدگی به مشکلات امنیتی و قضائی احتمالی است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار