سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 April , 2024

  • یکشنبه / 4 سپتامبر 2022 / 12:29
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 21359
  • خبرنگار : 104

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان: طرح پایلوت سبک‌سازی نفت فوق سنگین رونمایی شد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان از رونمایی از طرح پایلوت سبک سازی نفت فوق سنگین به عنوان یکی از طرح‌های فناورانه پژوهشگاه صنعت نفت به سفارش شرکت نفت و گاز اروندان برای اولین بار در صنعت نفت کشور خبر داد.

عبدالله عذاری اهوازی ، با اشاره به اینکه شرکت نفت و گاز اروندان یکی از بزرگترین میادین مشترک نفتی خاورمیانه را با کشور همسایه در اختیار دارد، اظهار کرد: افزایش تولید و استخراج نفت از میدان‌های مشترک نفتی از مهمترین سیاست‌های حائز اهمیت وزارت نفت، شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز اروندان است.

وی افزود: باید با اتخاذ تصمیمات کارآمد و قابل اجرا شرایط را برای بهره‌برداری هرچه بهتر و بیشتر از این میادین فراهم کنیم. همچنین با توجه به تحریم‌های ظالمانه غرب علیه کشورمان از ظرفیت و پتانسیل‌های موجود در داخل بیش از پیش استفاده کرده و بهینه‌سازی هزینه‌های تولید و بهره‌برداری سریعتر از میدان‏های نفتی مشترک و سایر میدان‌های حوزه غرب کارون را مدنظر قرار دهیم.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان تصریح کرد: پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان‌ها و شرکت‌های علمی و دانش بنیان صنعت نفت نعمتی بزرگ و بال‌های توانمند شرکت‌های نفتی هستند و این مجموعه‌ها می‌توانند با بررسی دقیق پژوهش‌ها و به نتیجه رساندن تحقیقات و با دستیابی به نتایج مطلوب، به افزایش تولید از میادین حوزه غرب کارون شرکت نفت و گاز اروندان کمک کنند.

عذاری اهوازی با اشاره به اینکه افزایش استخراج نفت با کیفیت برای کشور امری ضروری و مهم است، عنوان کرد: برای حل مشکل نفت دارای API بالا از میدان نفتی آزادگان در سال ۱۳۹۹ یک پروژه پژوهشی سرمایه‌ای به مناقصه گذاشته شد و با انتخاب پژوهشگاه صنعت نفت، کار به این مجموعه سپرده شد.

وی افزود: تا قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم امورات به کندی پیش می‌رفت و کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت کار داشتیم اما پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم و با اتخاذ تصمیمات مهم و حمایتی در شرکت نفت و گاز اروندان کارهای پژوهشی این طرح شتاب بیشتری به خود گرفته تا اینکه در شهریور سال جاری تلاش‌های شبانه‌روزی به نتیجه رسید.

وی ادامه داد: اکنون با افتخار شاهد رونمایی از نمونه اولیه و آزمایشی در مقیاس کوچک خط تولید سبک سازی نفت فوق سنگین برای اولین بار در صنعت نفت توسط این شرکت با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت هستیم.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان در پایان گفت: امیدواریم با انتخاب یک سرمایه گذار خوب این طرح پژوهشی هر چه سریعتر منجر به ساخت و استفاده میدانی شود تا نقش کلیدی این پروژه مهم که سبک سازی نفت کشور را به همراه خواهد داشت رقم بخورد و ما در شرکت نفت و گاز اروندان در این خصوص حمایت همه جانبه خود را برای پیشبرد اهداف عالی نظام که صرفه اقتصادی و تولید با کیفیت است اعلام می‌کنیم.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار