جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳

Friday, 19 April , 2024

  • یکشنبه / 4 سپتامبر 2022 / 13:30
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 21368
  • خبرنگار : 104

هشدار سطح زرد هواشناسی خوزستان نسبت به افزایش رطوبت و گرد و غبار

اداره کل هواشناسی خوزستان روز یکشنبه در اطلاعیه‌ای نسبت به جنوبی شدن جریانات جوی، افزایش رطوبت و وقوع گرد و غبار همرفتی از روز دوشنبه هفته جاری در استان هشدار سطح زرد صادر کرد.

به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان در این اطلاعیه آمده است: جنوبی شدن جریانات جوی و افزایش رطوبت در بعدازظهرها و بالا بودن شاخص‌های ناپایداری از روز دوشنبه تا جمعه هفته جاری برای خوزستان پیش بینی می‌شود به گونه‌ای که نوع مخاطره شامل افزایش رطوبت در بعدازظهرها، شرایط همرفتی و ابرناکی و احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده، تندباد لحظه‌ای و گرد و غبار همرفتی و موقتی است.

بر اساس این اطلاعیه افزایش رطوبت و شرجی در مناطق جنوبی، مرکزی و غربی خوزستان، رگبار و رعد و برق در مناطق شمالی، شرقی و جنوب شرقی و به صورت نقطه‌ای و محلی در دیگر مناطق استان، و تندباد لحظه‌ای و گرد و غبار همرفتی و موقتی به ویژه در مناطق شرقی، جنوبی و مرکزی خوزستان پیش بینی می‌شود.
در ۲۴ ساعت گذشته آبادان با ۴۸.۵ و ایذه با ۲۱.۶ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط خوزستان بودند. حداکثر دمای اهواز در این مدت ۴۷.۷ و حداقل ۲۸.۸ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

هفته گذشته نیز پدیده شرجی بر بیشتر نقاط خوزستان حاکم بود و میزان رطوبت در برخی نقاط استان از ۹۰ درصد عبور کرد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار