جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳

Friday, 19 April , 2024

  • چهارشنبه / 16 نوامبر 2022 / 11:59
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 21450
  • خبرنگار : 104

سردار کمالی: ۷۰۰ هزار سرباز مدرک “مهارت‌آموزی” گرفتند/ سربازان بدون تخصص ترخیص نمی‌شوند

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی نیروهای مسلح کشور گفت: در تشکیل نهضت مهارت‌آموزی هیچ سربازی بدون داشتن مهارت عمومی و تخصصی ترخیص نمی‌شود.

سردار موسی کمالی صبح امروز در جلسه قرارگاه مهارت‌آموزی نیروهای مسلح استان بوشهر با بیان اینکه در مدت ۴ سال گذشته یک میلیون سرباز زیرپوشش مهارت‌های عمومی و تخصصی قرار گرفته است اظهار داشت: از این تعداد ۷۰۰ هزار نفر آنان موفق به دریافت مدرک مهارت‌آموزی شدند.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه مهارت‌آموزی خاطر نشان کرد: این قرارگاه نقش مهمی در تدوین اسناد راهبردی و هم‌افزایی ظرفیت‌ها در راستای تحقق یکی از تدابیر مهم رهبر انقلاب در موضوع مهارت‌آموزی داشته است.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی نیروهای مسلح کشور با اشاره به اینکه در تشکیل نهضت مهارت‌آموزی هیچ سربازی بدون داشتن مهارت عمومی و تخصصی ترخیص نمی‌شود ادامه داد: قرار بود تا پایان امسال تمامی سربازان زیرپوشش مهارت‌های مهارت‌آموزی قرار بگیرند که به سبب شیوع کرونا محقق نشد و امیدواریم تا پایان سال آینده این هدف به طور کامل محقق شود.

کمالی از برگزاری دومین همایش ملی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح خبر داد و گفت: دومین همایش ملی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با عنوان سرباز ماهر، اشتغال مؤثر، کارآمدی در ۲۸ آذر ماه با همکاری سازمان‌های لشکری و کشوری حوزه مهارت‌آموزی و اشتغال از سوی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این همایش، اعم از سرباز و غیر سرباز، می‌توانند آثار خود را در قالب مقاله، پیشنهاد سیاستی، پروژه، فیلم، پوستر و دیگر عرصه‌ها به پایگاه اینترنتی www.confsarbazmaher.com ارسال کنند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر هم با بیان اینکه از میان ۱۹ گروه مخاطب مهارت‌آموزی، یکی از مهم‌ترین آنها نیروهای مسلح و به‌ویژه سربازان هستند افزود: از سال ۱۳۹۶ همزمان با آغاز قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه تاکنون ۲۴ هزار و ۴۰۰ نفر از سربازان وظیفه این استان موفق به فراگیری آموزش‌های مهارتی شده‌اند.

۶۰ درصد سربازان مهارت دیده وارد بازار کار شده‌اند

عبدالمجید دراهکی  بیان کرد براساس برنامه ریزی انجام شده امسال باید ۷ هزار و ۵۰۰ سرباز وظیفه در این استان آموزش‌های مهارتی را فرا بگیرند که تا نیمه نخست امسال ۳ هزار و ۸۰۰ نفر از سربازان وظیفه استان زیر پوشش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در کارگاه‌های مهارت‌آموزی، حداقل ۸۴ رشته شغلی به سربازان ارائه می‌شود، گفت: مهارت‌آموزی سربازان در رشته های مختلف فنی و حرفه‌ای در حین خدمت مقدس سربازی بستر را برای جذب آنان در بخش تولید فراهم می‌کند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با بیان اینکه ۶۰ درصد سربازان مهارت دیده وارد بازار کار شده‌اند تصریح کرد: بیش از ۱۰۰ کارگاه مهارت‌آموزی در مجموعه های نیروهای مسلح استان بوشهر وجود دارد و بیش از ۶۰ درصد سربازان با مهارت‌هایی که در دوران سربازی یاد گرفته‌اند، پس از آن وارد بازار کار شده‌اند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار