جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳

Friday, 19 April , 2024

  • چهارشنبه / 16 نوامبر 2022 / 11:47
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 21447
  • خبرنگار : 104

معاون استاندار خوزستان: دوره آموزشی سواد رسانه برای مدیران ارشد استان‌ها برگزار شود

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان بر ضرورت آموزش سواد رسانه در میان مدیران تاکید کرد و گفت: پیشنهاد می‌شود که دوره آموزشی سواد رسانه برای مدیران ارشد استان برگزار شود.

عبدالرضا سیفی عصر امروز سه‌شنبه در پنجاهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی خوزستان که با حضور دبیر شورای اطلاع‌رسانی کشور در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، اظهار کرد: تلاش این بوده که شورای اطلاع‌رسانی در استان فعال و تأثیرگذار باشد و به موقع به موضوعات مرتبط با اطلاع‌رسانی ورود کنیم.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان تاکید کرد: مسئولان باید به خبرنگاران پاسخگو باشند و ارتباط آنها با رسانه مستمر باشد.

وی با تاکید بر ضرورت آموزش سواد رسانه در میان مدیران تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع رسانه پیشنهاد می‌شود که دوره آموزشی سواد رسانه برای مدیران ارشد استان‌ها برگزار و این موضوع به عنوان مصوبه این جلسه مطرح شود.

حجت‌الاسلام «رضا کلاه‌کج» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این نشست گفت: از سال ۹۸ تاکنون ۵۰ جلسه شورای اطلاع‌رسانی در استان برگزار شده که ۱۳ جلسه آن مربوط به هشت ماهه سال جاری است.

وی با بیان اینکه ماحصل ۱۳ جلسه شورا در سال جاری ۱۹ دستور جلسه و ۱۱۵ مصوبه است، خبر داد: همچنین ۶ نشست خبری با اصحاب رسانه در قالب اتاق خبر برگزار شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: بررسی وضعیت کم‌آبی، راهپیمایی روز قدس، ریزگردها و تعطیلی مراکز اداری و آموزشی، بررسی وضعیت بازار، آسیب‌شناسی رسانه‌ها در شرایط بحران، سبک زندگی و وضعیت کرونا از جمله دستورالعمل‌های این شورا به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: همچنین غرق‌شدگی، هفته دولت، اربعین حسینی، بررسی اغتشاشات اخیر و نحوه اطلاع‌رسانی در شرایط بحران، وضعیت امنیت اجتماعی، خدمات شهری و روشنایی معابر و پارک‌ها را از جمله دستورالعمل‌های این شورا است.

حجت‌الاسلام کلاه‌کج بیان کرد: موضوعات اتاق خبر که با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی برگزار شده شامل روز قدس، کم‌آبی، شیلات، دهه کرامت، میراث فرهنگی و طرح نظارتی ویژه اربعین حسینی است.

وی به برنامه‌های شورای اطلاع‌رسانی تا پایان سال جاری اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی این شورا در شهرستان‌ها و تشکیل کارگروه تخصصی فضای مجازی و افکار عمومی برای تدوین سند راهبردی شورای اطلاع‌رسانی استان از جمله این برنامه‌هاست.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار