جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳

Friday, 19 April , 2024

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان: معلمان باتجربه در مقطع ابتدایی به کار گرفته شوند

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با بیان این که مقطع ابتدایی مقطعی زیربنایی است و باید کار را از اینجا آغاز کرد، گفت: تلاش می‌شود مدیران و معلمان باتجربه و کسانی که واقعا دغدغه دارند و دلسوزند و توانمند هستند، در مقطع ابتدایی به کار گرفته شوند.

عبداله افرازه‌شهاوند در شورای آموزش و پرورش خوزستان که امروز (۲۲ مردادماه) در اداره‌کل آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: در مهرماه پیش رو سالگرد اتفاقات سال گذشته را داریم و آنچه که از برآوردها به دست ما رسیده این است که قطعا اتاق فکر دشمن طراحی مجدد کرده است و هم از حربه سال گذشته استفاده خواهد کرد و هم تبلیغ جدید خواهد داشت. ما سال گذشته در کل کشور در بحث مدیریت اتفاقاتی که در مدارس رخ داد، چالش داشتیم و کار سخت، ظریف و حساسی بود. اکنون تجربه سال گذشته را داریم و نیاز است در این حوزه تدبیر کنیم.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: در خصوص چالش‌های بازگشایی مدارس، همه دستگاه‌ها باید پای کار باشند و کمک کنند.

افرازه‌شهاوند عنوان کرد: مقطع ابتدایی مقطعی زیربنایی است و باید کار را از اینجا آغاز کرد اما هر ساله متاسفانه وضعیت آموزشی نه تنها بهتر نمی‌شود بلکه بدتر می‌شود که ناشی از سیاست‌های نادرستی است که از بالادست است. به ویژه در کیفیت تخصصی، مهارتی و توانمندی معلمان، وضعیت خوبی پیش رو نداریم. در این شرایط تلاش می‌شود مدیران و معلمان باتجربه و کسانی که واقعا دغدغه دارند و دلسوزند و توانمند هستند، در مقطع ابتدایی به کار گرفته شوند زیرا این مقطع زیربنایی است.

وی با اشاره به وضعیت آموزشی کشور و به تبع آن استان خوزستان عنوان کرد: انتظار می‌رود تلاش شود.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان در خصوص مصوبه استفاده از ظرفیت شهرداری‌ها برای سرویس رفت و آمد دانش‌آموزان استثنایی، بیان کرد: دستورالعمل سرویس مدارس باید به فرمانداران ابلاغ شود تا از طریق فرمانداری پیگیری و به شهرداری‌ها ابلاغ شود.

افرازه‌شهاوند در خصوص دستورالعمل پرداخت تسهیلات با رویکرد کیفی‌سازی مدارس و مراکز غیردولتی، عنوان کرد: مدارس غیردولتی در حال ایجاد شکاف اجتماعی در جامعه هستند؛ اینجا جایی برای این مصوبه نیست و جای دیگری سرمایه‌گذاری کنید. استاندار دستور داده‌اند و من نیز اعتقادی به مدارس غیرانتفاعی ندارم.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار