جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳

Friday, 19 April , 2024

  • سه‌شنبه / 15 آگوست 2023 / 11:40
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 21661
  • خبرنگار : 104

سرویس درب تا درب طرحی برای تسهیل تردد زوار اربعین در خوزستان

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان : سرویس درب تا درب (آیرو) برای سفر‌های برون شهری زائران اربعین حسینی (ع) راه‌اندازی شد.

فواد غزیعلی گفت : سرویس درب تا درب (آیرو) با همکاری اتحادیه شرکت‌های تعاونی سواری کرایه و با تلاش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای سفر‌های برون شهری زائران اربعین حسینی راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه هدف از این راه‌اندازی این سرویس کمک به طرح جابه‌جایی زائران اربعین حسینی است، افزود: با راه‌اندازی این سرویس می‌توان از ظرفیت ناوگان سواری کرایه به شکل اینترنتی و درب تا درب استفاده حداکثری کرد.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان بیان کرد: مدیریت شرکت مسافربری نیز با امکان دسته‌بندی انواع خودرو و بررسی تخلفات رانندگان و سرویس‌های اختصاصی و شرکتی، بهترین خطوط و مسیر‌های فعالیت را می‌توانند به متقاضیان ارائه کنند.

غزیعلی ادامه داد: این سرویس همچنین دارای ظرفیت‌هایی از قبیل کرایه به شکل مسیری، کرایه به صورت ظرفیت و صندلی، کرایه دربستی، نوبت‌دهی و ارائه سرویس براساس هر مسیر است.

وی افزود: مسافران می‌توانند با ثبت درخواست رزرو سفر، از امکاناتی همچون مشاهده اطلاعات راننده، گزینه‌های سفر مانند توقف در طول مسیر، امکان پیشنهاد قیمت سفر، امکان پرداخت از روش‌های درگاه بانکی، کیف پول، پرداخت نقدی به راننده، امکان به اشتراک‌گذاری و ردیابی سفر از طریق خانواده یا دوستان مسافر، داشتن کیف پول مسافران، خرید بلیت ظرفیتی (صندلی) از طریق اپلیکیشن، مشاهده برنامه حرکت تاکسی در مسیر‌های مختلف، مشاهده صورت وضعیت صادر شده برای مسافر و امکان ثبت شکایت و انتقادات بهره‌مند شوند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان تصریح کرد: رانندگان نیز با ثبت درخواست نوبت‌گیری، می‌توانند از امکاناتی، چون مشاهده درخواست‌های سفر مسافران و رد و قبول درخواست‌ها، ارسال پیشنهاد قیمت سفر و دارا بودن کیف پول الکترونیکی، راهنمای مسیریابی، مشاهده صورت وضعیت دریافتی از شرکت تابعه و همچنین اطلاعات سفر و مسافر بهره‌مند شوند.

غزیعلی خاطرنشان کرد: سایر قابلیت‌های این سرویس، امکان بهره‌برداری با استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های مبتنی بر Windows، Android و iOS و همچنین قابلیت اجرا در بستر وب Full Responsive است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار